Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Eylül 2020 ( 51 izlenme )
Reklamlar

1.3 milyarlık dev ihale Cengiz İnşaat'a!


Rize’ye yapılacak, maliyeti yaklaşık 1 milyar 719 milyon lira olan İyidere Lojistik Limanı inşaatı ihalesini Cengiz İnşaat aldı.Rize’ye yapılacak İyidere Lojistik Limanı inşaatı ihalesinin sonucu açıklandı.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 719 milyon lira olan ihale, 16 Temmuz'da, kanunun esas olarak öngördüğü rekabetçi “açık” usul yerine, tartışmalı 21b usulüyle gerçekleştirildi. Duyuru ilanı verilmeden, özel olarak davet edilen şirketlerle gizli kapaklı yapılan ihalenin sonuç ilanı 1 Eylül'de yayınlandı.

Sözcü'nün haberine göre, İhale, 1 milyar 370 milyon liraya Cengiz İnşaat ile Yapı ve Yapı İnşaat İş Ortaklığı'na verildi. Sözleşmede, projenin 28 Ağustos 2020 – 11 Aralık 2023 tarihleri arasında 1.200 günde tamamlanması öngörüldü.

2 GÜNDE 2 İHALE BİRDEN

Cengiz İnşaat, 16 Temmuz'da yapılan Rize İyidere Lojistik  Limanı ihalesinden 2 gün önce 14 Temmuz'da Karayolları Genel Müdürlüğü'nün bu yıl düzenlediği en büyük ihalelerden biri olan 953 milyon liralık Trabzon-Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı” ihalesini de kazanmıştı.

DENİZ DOLDURULACAK

Rize İyidere Lojistik Limanı, konteyner, genel kargo, kuru yük ve ro-ro gemilerine hizmet vermek üzere planlandı. Liman terminal sahası, deniz doldurularak oluşturulacak.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/13-milyarlik-dev-ihale-cengize-1766155

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O gece AA’da neler olduğunun perde arkası ‘Partili başkanlık’ta çoluk çocuk yargı önünde: 26 bin kişi soruşturuldu 168 çocuk yargılandı! Para ve gıda yardımı vaadeden Akp Bismil teşkilatı sözünü tutmayınca, Suriyeliler Akp binasını bastı ! BANU AVAR 'Gerçek Muhalefet Sesi Duyulmayanlardan Oluşuyor'