Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Nisan 2019 ( 240 izlenme )
Reklamlar

94 sandık kaldı! İşte Maltepe sayımında son durum!


İstanbul seçim sonuçlarında son sandıklar! Mazbata için Maltepe bekleniyor…


Maltepe'deki sayım bugün saat 09.20'de başladı. Sayılmayı bekleyen 94 sandık daha var. YSK'nın iznine rağmen AKP ve MHP dün geceki toplantıda yeni terminallerin kurulmasına yine itiraz etti. Ancak YSK'nın kararı üzerine masa sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. Sayımın bu akşam itibariyle sona ermesi bekleniyor. Süreçle ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Yarın da mazbatayı alacağız. Ortada alın teriyle kazanılmış bir seçim var." dedi.Yüksek Seçim Kurulu, Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını vermek için İstanbul'daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe.

SAYIMIN HIZLANMASINA AKP VE MHP YİNE İTİRAZ ETTİ

Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde oy sayım işlemi sürüyor. Bugünkü sayım işlemi saat 09.20’de başladı.

Çok sayıda vatandaşın, Türkan Saylan Kültür Merkezi önündeki bekleyişi sürüyor.

94 SANDIK KALDI

Maltepe’de toplam 1.089 sandık var. Saat 14:00 itibariyle sandıkların 995’i sayıldı. Geriye 94 sandık kaldı. Sayım işlemi 2 masada devam ediyor.

KURUL SAYISI 6’YA ÇIKACAK

YSK’nın kararı üzerine masa sayısının 2’den 6’ya çıkarılması kararlaştırıldı ancak bu sayım işlemine henüz yansımadı.

Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.

FOTO:SÖZCÜ – Sayımların bugün biteceğini belirten CHP’li Veli Ağbaba “Yarı da mazbatayı alacağız” dedi.

“YARIN MAZBATAYI ALACAĞIZ”

Bugün sayımın bitmesinin beklendiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Yarın da mazbatayı alacağız. Ortada alın teriyle kazanılmış bir seçim var. İmamoğlu onu destekleyen siyasi partiler ve millet ittifakının desteğiyle bu seçimi kazandık. Hükümet bunun şokunu yaşıyor. Kaybedecekleri hiç akıllarına bile gelmemişti. Ama İmamoğlu'nun yakaladığı rüzgar, kullandığı dil kazandı. Neydi bu üslup? Barış, kardeşlik, eşitlik, ayrım yapmama, hoşgörü, sevgi gibi bir üslup ve anlayış kazandırdı. Bu anlayışa herkes destek verdi. Bu nedenle kazanan bu üslup ve dildir. Ekrem İmamoğlu'nun temsil etmiş olduğu anlayış ve bu değerlerdir. Bugün 6 kurula çıkarıldı. Sayım umarız bir an önce biter, Türkiye normalleşir ve Türkiye kazanır. Bu seçim dünyada Türkiye'nin itibarını kurtaran bir seçimdir. Bu hükümetin de itibarını kurtaran bir seçimdir. Türkiye hala demokrasiyi, barışı, kardeşliği savunan bir arada yaşamayı savunan bir anlayışla var olduğunu gösteriyor. Bu önemli bir şeydir. Beka diyorlar, türkiyenin bekasında Ekrem İmamoğlu'nun anlayışının hakim olması lazım” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/istanbulda-mazbata-icin-maltepe-bekleniyor-123-sandik-kaldi-4441548/?fbclid=IwAR27nbUuoAL3EzXc1RN-QwKMGnb6Hkoh82STyaExiD8b4JwJ0JqEV_UGPsU

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3. Köprü icra mahkemesi! Ankara’da eylem yapan gaziler böyle dedi: 236 gazi mi devlet bütçesine yük oluyor? AKP'liler yükselen dolar'a haddini bildirdi 'Gahrolsun Ameriga !' İBB Genel Sekreter Yardımcısı kendisi hakkında müfettiş incelemesi istedi! İncelemeyi bakın neden istemiş!