Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ekim 2018 ( 96 izlenme )
Reklamlar

AB Komisyon Başkanı adayından skandal Türkiye açıklaması

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker'in görev süresi önümüzdeki yıl doluyor. Juncker'den boşalacak koltuğa aday olan Alman politikacı Manfred Weber skandal açıklamalarda bulundu. Weber, "AB'nin kapısını Türkiye'ye tamamen kapatacağını" açıkladı.


Avrupa Parlamentosu’ndaki en büyük grup olan Avrupa Halk Partisi’nin (EPP) lideri olan Weber, “Türkiye, hiçbir zaman AB’ye üye olamaz” dedi.

Hollanda’da yayımlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, başkan seçilmesi halinde Türkiye ile üyelik müzakerelerine resmen son vereceğini söyledi.

Weber, göreve başladıktan sonra, mümkün olan en kısa sürede Türkiye’nin AB üyeliği konusunun üzerine bir “kırmızı çizgi çekmek istediğini” vurguladı.

BÖYLE BİR KARAR ALABİLİR Mİ?

BBC’nin aktardığına göre resmi olarak böyle bir karar sadece AB üyesi ülkelerin hükümet ve devlet başkanları tarafından alınabiliyor.

Ancak Weber, “Komisyona başkanlık edersem, Türkiye’nin AB’ye üye olamayacağını söylemek gibi bir görevim var” diye konuştu.

Alman politikacı, İngiltere’nin AB’den çıkış süreci (Brexit) konusunda da karamsar olduğunu dile getirdi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/ab-komisyon-baskani-adayindan-skandal-turkiye-aciklamasi-2678603/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den Fesli Kadir için 'Vatan Haini' belgeseli ! AKP'de seçim krizi: "Seçimi senin yüzünden kaybettik" deyip birbirlerine girdiler! Cumhuriyet nasıl kuruldu ? 'Keşke yunan kazansa' diyenler yine çıldıracak ! Feslinin Boğaz'da 10 milyon dolarlık restoranı çıktı!