Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Kasım 2017 ( 206 izlenme )
Reklamlar

ABD’de tutuklama kararı verilen Zafer Çağlayan ilk kez konuştu!

ABD’de tutuklu yargılanan Reza Zarrab davasına sanık olarak eklenen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD’de tutuklama kararı verilmişti. Zarrab’ın yargılanacağı davaya sayılı günler kala Zafer Çağlayan konuştu.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğurluoğlu ile telefonda yaptığı görüşmede Çağlayan, verilen kararı tanımadığını belirtti: “Siyasi bir davadır, ben Amerikan vatandaşı değilim, o mahkemeyi de tanımıyorum.”

ZAFER ÇAĞLAYAN: ABD VATANDAŞI DEĞİLİM, O KARARI TANIMIYORUM

Uğurluoğlu, köşesine taşıdığı görüşmenin ayrıntılarında Çağlayan’ın dava öncesinde kendisi hakkında da tutuklama kararı verilmesini hatırlatıyor. Çağlayan’dan ise tek kelimelik bir yanıt aldığını belirtiyor: Paçavra…

Uğurluoğlu, 17 Aralık sonrasında istifa eden eski Bakan Çağlayan’la yaptığı görüşme ile ilgili şunları yazdı:

Hakkındaki tutuklama kararı için ne diyorsun dedim ve ilk kez konuştu.

“Paçavra” dedi tek kelime ile.

Bu kez Çağlayan bana, “Sen Ankara’nın çok deneyimli ve doğruları yazan gazetecilerinden birisin. 2014 sonu, 2015 başında Türkiye’nin İran’la yaptığı ticaret konusunda Meclis Komisyonu raporunu 4-5 gün dizi yapmıştın ki yazdıkların tamamen gerçeklerdi. Bugün aynı gerçekler Amerika’daki Zarrab davasında da yer alıyor” diye vurguladı.

http://halktv.com.tr/abdde-tutuklama-karari-verilen-zafer-caglayan-ilk-kez-konustu-251837

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Su borcunu ödeyemedi diye 81 yaşındaki kadına gözaltı! Muharrem İnce: Eğilim yoklaması olursa adayım Adnan Oktar’ı ‘savcı’ FETÖ’cü yapmış! Konu Cumhuriyet ve Atatürk olunca, Diyanet nasıl kör ve sağır oldu?