Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Temmuz 2019 ( 44 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Türkiye'ye S-400 tehdidi: Ankara, çok olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalacak


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "ABD'nin, Türkiye'ye S-400 tedariğine ilişkin tavrı değişmedi. Ankara, anlaşmayı sürdürürse çok olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalacak" açıklamasında bulundu.


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Neredeyse her gün Türkiye'nin S-400'ün kontrolünü ele geçirdiğini bildiren haberler alıyoruz" diye Ortagus, şu açıklamayı yaptı: 

"Türkiye'ye S-400 tedariğine ilişkin tavrımız değişmedi. Ankara'nın, anlaşmayı sürdürürse F-35 programına katılımı dahil çok olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalacağını söyledik."

CAATSA yaptırımlarını içeren tasarının Kongre'den geçtiğini hatırlatan Ortagus, "Türk makamları, Kongre'den geçmiş olan tasarının CAATSA yaptırımlarıyla ilgili olduğunu biliyor" ifadelerini kullandı.

Ortagus, şöyle devam etti:

"Pompeo ve bu bakanlığın bu konuda inanılmaz derecede tutarlı olduğunu düşünüyorum. Ben ya da bakanın (Pompeo'nun) değiştiğini söylediği hiçbir şey yok."

ABD, Rusya yapımı bir sistem olduğu için Türkiye’nin S-400 satın almasına karşı çıkıyor. Türkiye'nin, kendi üretimi olan ve NATO sistemine entegre edilebilecek Patriot savunma sistemlerini almasını istiyor.

S-400 bataryalarının Türkiye'ye teslimatının bu ay içerisinde başlaması planlanıyor.

https://halktv.com.tr/dunya/abdden-turkiyeye-s-400-tehdidi-ankara-cok-olumsuz-sonuclarla-karsi-kars-398441h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bayburt'ta #HAYIR otobüsünün önü Evet minibüsleriyle kesildi, otobüs şehre giremedi ! Sülale boyu vergi kaçakçılığı! IŞİD'li kadının 'Türkiye de adil yargılanacağına inanıyor musun' sorusuna cevabı 'Mahkemenin durumuna bağlı, buradan giden bir çok kişi dışarıda geziyor !' AKP'lilerin zihinleri işte böyle yıkanıyor !