Home
10 Aralık 2018 ( 452 izlenme )
Reklamlar

AKP'de İstanbul için flaş formül: Binali Bilal'in kozası!

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Binali Yıldırım’ı göstermesi beklenirken bomba iddialar ortaya atıldı.


Aydınlık Gazetesi yazarlarından İsmet Özçelik, bugünkü köşesinde Ak Parti’nin İstanbul planını kaleme aldı ve çok çarpıcı iddiaları da gündeme getirdi.

KRİZ HENÜZ AŞILMADI

Ak Parti’nin İstanbul’da Binali Yıldırım’ı aday göstereceğini söyleyen İsmet Özçelik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul güçlü olduğunu, yapılan son anketlerde Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın isminin ön plana çıktığını, son Başbakan Yıldırım’ın ise adaylığa soğuk yaklaştığını ve krizin tam olarak ortadan kalkmadığını ifade etti.

İSTANBUL’DA SORUN YOK

Ak Parti’ye araştırma yapan şirketlerle görüştüğünü söyleyen yazar İsmet Özçelik, iktidar partisi için Ankara’da seçimlerin sıkıntılı olacağını fakat İstanbul’da herhangi bir sorunun yaşanmayacağını belirtti.

AKP’li bir yönetici ile görüşmesini anlatan Özçelik, “Hayırdır, İstanbul’da bir sorununuz mu var. Oyunuz yüksek, çok sayıda da isim var. Binali Yıldırım ısrarı niye?” diye sordum. “Şu anda İstanbul’u kimin yöneteceği ile uğraşmıyoruz. Önceliğimiz İstanbul’u kesinlikle kazanmak. İstanbul’u kimin yöneteceğine Cumhurbaşkanımız karar verecek” cevabını aldığını belirtti.

CHP’li Barış Yarkadaş’ın ‘Yıldırım seçildikten sonra istifa edip yerini Bilal Erdoğan’a bırakacak’ iddiası üzerine konuyu biraz daha araştırdığını söyleyen Özçelik, Ak Partiyi iyi bilen kişilerle yaptığı görüşmede bu iddiaların reddedilmediğini kaydetti.

BİLAL ERDOĞAN BİNALİ'NİN YERİNE GEÇECEK

‘İddialara göre plan şöyle işleyecek’ diyen yazar İsmet Özçelik, Yıldırım’ın yerel seçimde aday gösterileceğini, Erdoğan’un oğlu Bilal’inde bir ilçeden Belediye Meclis üyesi adayı olacağını ve seçimi kazandıktan sonra Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanı seçileceğini ve Binali Yıldırım’ın olmadığı zamanlarda ise toplantıları Bilal’in yöneteceğini ve son olarak uygun bir zamanda Meclis Başkanı Yıldırım’ın istifa edeceğini ve yerine Bilal Erdoğan’ın geçeceğini ileri sürdü.

https://www.siyasetcafe.com/akpartideistanbulicinflasformulbinalibilalinkozasi44663h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rezerv yapı onayını Murat Kurum vermişti, Şişli Belediyesi rezidans inşaatını mühürledi! HAKİM Koordinatörü Burak Özgüner 'Türkiye'de 8 senedir uygulanan ucuz et politikası ticaretinin içinde milletvekilleri var. Bundan çok ciddi para kazanılıyor !' TRT’nin dev ihalesi milli görüş hareketinin önemli isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün yeğenine gitti Burası Türkiye ! Okulda 'islamcı yemin' okutuluyor !