Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Eylül 2021 ( 3 izlenme )

AKP'deki seçim korkusu dışa vurdu! Dua etmeye başladılar!


AKP kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kaybedebileceği tartışması sürerken eski AKP'li vekilden dikkat çeken bir açıklama geldi. Gökçen Özdoğan Enç, "Allah bize Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kaybettiğini göstermesin" ifadelerini kullandı.


Son dönemlerde çıkan anket sonuçları ve kötü giden ekonomi ile birlikte muhalefet erken seçim diye bastırıyor, iktidar ve ortakları seçimlerin zamanında 2023'te yapılacağını söylüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise erken seçim çağrısını yapmayı 'ihanet' olarak değerlendiriyor. Bahçeli'nin Türk siyasi tarihinde birçok erken seçim çağrısı bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kaybedeceği yönünde yorumlar yapılıyor. 

Cumhur İttifakı'na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise geçen günlerde Ulusal Kanal'da, "AK Parti'nin kaybettiği kesin" dedi.

Bununla birlikte AKP içerisinde de çeşitli tartışmalar ortaya çıktı.

Tam da bu tartışmalar sürerken AKP eski Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti.

AKP'li Enç, "Allah bize Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kaybettiğini göstermesin... Çok kıymetli bir yol arkadaşımın cümlesi bu... Sonuna kadar katılıyorum." açıklamasında bulundu.

Öte yandan Enç'in paylaşımının sonuna ise AKP Antalya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Köse'yi etiketlediği görüldü. Enç'in, AKP MKYK Üyesi Köse'yi işaret etmesi, AKP kulislerinde "Erdoğan seçimi kaybedebilir mi?" tartışmasının sürdüğü yorumlarına neden oldu.

İşte o paylaşım:

Enç'in, TBMM'de Anayasa değişiklik paketi görüşmeleri sırasında kendisini kürsüye kelepçeleyen Aylin Nazlıaka'ya müdahale ettiği sırada HDP'li kadın milletvekillerine tekme attığı görülmüştü.

"FETÖ'CÜ DEĞİLİM"

FETÖ/PDY'ye yakınlığıyla bilinen 'Kimse Yok Mu Derneği'ne üye olmasına ilişkin de açıklamada bulunan Enç, "2010 yılındaki referandum öncesinde Melahat Ergüney derneğe üye yapma konusunda bana teklifte bulundu. Ben de üye oldum" demişti. Bu derneğin tek bir toplantısına ve organizasyonlarına katılmadığını iddia eden Enç, sözlerini şöyle sürdürmüştü:

"17- 25 Aralık operasyonundan sonra dernek üyeliğinden istifa ettim. Bu örgütün ne kadar pis olduğunu bildiğim için, kızımın robotlaşmasını istemediğim için 'Ergenekoncu' olarak tabir edilen İSTEK Koleji'ne verdim. Bank Asya'da hesabım yok. Bir tek hesap bulsunlar hemen milletvekilliğinden istifa ederim. Ben 3 dönem milletvekiliyim. Demokratik ve hukuk Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne bağlıyım. FETÖ ile hiçbir bağım olmadı."

ENİŞTESİNİN AĞABEYİ FETÖCÜ

Enç, eniştesinin ağabeyinin FETÖ üyesi olduğunu, onun da ABD'de yaşadığını söylemişti.

Enç, "Kız kardeşimin eşinin ağabeyi dışında, birinci derece bir tek yakınımın dahi FETÖ ile ilişkisi yoktur. Bana yakıştırılacak en son sıfattır" demişti.


https://www.krttv.com.tr/gundem/akp-deki-secim-korkusu-disa-vurdu-h93269.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir