Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Haziran 2019 ( 29 izlenme )
Reklamlar

AKP’den pes dedirten propaganda! Bu kez de YSK öğrencilerini hedef aldı


YKS’ye giren öğrencilere ‘Binali Yıldırım seti’ dağıtıldı…

AKP, talepleri doğrultusunda Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal ettiği ve 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için propaganda hedefine bu sefer YKS’ye giren öğrencileri seçti.

Birgün’de yer alan habere göre, 2 milyon 528 bin 110 adayın girdiği YKS öncesi İstanbul Kağıthane’de AKP propagandası yapıldı. İstanbul Kağıthane’de bulunan Tınaztepe İlköğretim Okulu’nda henüz sınava girişler devam ediyorken YKS’ye girecek olan öğrencilere içinde AKP’nin adayı Binali Yıldırım’a ait olan ‘set’ dağıtıldı. Setin içinde üzerinde Binali Yıldırım’ın fotoğrafı bulunan su ve sandviç yer alıyor.

AKP geçen hafta Kadıköy’deki Eminönü-Karaköy-Kabataş iskelesinin önüne polis barikatları kurdurmuş, vapurdan inen vatandaşların bir kısmı AKP standının önüne yönlendirilmişti. Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş durumu sosyal medya hesabından duyurarak tepki göstermişti.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Şile’de AKP ilçe başkanlığı binası önünde Binali Yıldırım’ın propaganda broşürlerini taşıyan Şile Belediyesi personelini görüntülemiş; görüntülerde, iki belediye işçisinin AKP ilçe binası önünde yere saçılan broşürleri toplayıp kolilere istiflediği kaydedilmişti.

https://www.abcgazetesi.com/akpden-pes-dedirten-propaganda-bu-kez-hedefte-ysk-ogrencileri-21363

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AB’den İstanbul’da yeniden seçim tepkisi! Türk ilaç devine Avrupalı ortak! Athena Gökhan'dan çok konuşulacak ince gönderme! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na anlamlı tebrik Büyük destek! İBB'nin 'Askıda Fatura' kampanyası 83 bin 191 aileye ulaştı!