Anasayfa
28 Nisan 2020 ( 210 izlenme )
Reklamlar

AKP için oy toplamaya çalışmıştı! Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı'ndan İmmaoğlu hakkında suç duyurusu


Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, 23 Nisan'da çocuklara gönderilen hediye kolileri içindeki kitapçıkta 'Aleviliğin ayrı bir din gibi resmedildiği' iddiası ile İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.Seçim zamanı AKP adına oy toplamaya çalışan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, 23 Nisan'da çocuklara gönderilen hediye kolileri içindeki kitapçıkta Aleviliğin ayrı bir din gibi resmedilmesinin, 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama' suçunu oluşturduğu gerekçesiye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özdemir’in avukatı Taha Çalık’ın İBB Başkanı İmamoğlu hakkında hazırladığı suç duyurusu dilekçesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildi.

Dilekçede İmamoğlu'nun başkanlığındaki belediyenin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak yüz bin çocuğa hediye paketi gönderdiği hatırlatılarak, İmamoğlu’nun bu durumu "100 çocuğumuza 23 Nisan paketleri ulaşıyor. İstanbul’un çocukları özgür mutlu ve Cumhuriyet ile büyüyecek"" ifadeleri ile şahsi Twitter adresinden duyurduğu belirtildi.

İBB'nin hazırladığı hediye kolisinin içerisinde yer alan çocuklar için özel hazırlanmış kitapçıkta Aleviliği aşağılayıcı nitelikte görsel ve ifadelere yer verildiği öne sürülen dilekçede, kitapçığın bir sayfasında farklı dinlerin temsilcilerinin resmedildiği, İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudilik olmak üzere üç temel semavi dini temsil eden üç din adamının yanında Alevilik inancını temsil etmek üzere, Aleviliği temsil edebilecek niteliği haiz olmayan sıradan bir kişinin resmine yer verildiği savunuldu.

Dilekçede, kasıtlı bir şekilde kitapçığa konulan görsel ve açıklamaların, Alevilik inancı hakkında yanlış bilgiler içermesinin yanı sıra öğrenme çağındaki çocukların zihinlerinde sakıncalı imgeler uyandırabilecek mahiyette olduğu öne sürüldü.

AKP İÇİN OY TOPLAMAYA ÇALIŞMIŞTI

Özdemir, 24 Haziran Cumhubaşkanlığı seçimlerinde, "Bu seçim 2023 hedeflerine tüm engellere rağmen yürüme seçimidir. Küresel güçlere, PKK’ya, DEAŞ ve FETÖ’ye karşı dimdik durma, milletin bekası için ’Cumhur’ adında bir olma seçimidir. Bu seçim ilk olarak Alevi açılımını dile getiren AK Parti’nin Alevi canlara verdiği değerin ve ilginin seçimidir" diye konuşmuştu.


http://www.krttv.com.tr/gundem/turkmenalevibektasivakfibaskanindanimmaogluhakkindah33843.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sarıkamış şehitleri listesinde Erdoğan’ın dedesinin adı neden yok? Polisin "keyfi cezasını" kamera durdurdu! İBB, onları unutmadı! 1453 Gazi'nin kapısı çalındı! Bir AKP masalı: Bebek emzirme kabininde ATM oyunu!