Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Ağustos 2019 ( 47 izlenme )
Reklamlar

AKP'li başkanın kızına büyük kıyak! Sınavsız işe alındı; işe gitmeden 251 bin maaş aldı!


AKP'li başkanın kızına büyük kıyak. Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Menderes Atilla'nın kızına 5 yıl boyunca hiç işe gitmediği halde toplam 251 bin lira maaş ödendiği ortaya çıktı.


Urfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Menderes Atilla'nın kızı Tuğçe Atilla'nın, 5 yıldır hiç işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, iki yıl önce dolarların saçıldığı düğünle gündem olan Tuğçe Atilla babasının başkan olduğu dönemde istisnai kadrodan belediyede özel kalem müdürü yapıldı. Tuğçe Atilla'nın işe gitmediği, mesai takip çizelgesinde adının bile olmadığı belirlendi.

SINAVSIZ İŞE ALINDI

Ceylan Pınar'dan AKP'li Menderes Atilla'nın dönemini kapsayan İçişleri Bakanlığı 2019 raporuna göre; Atilla'nın kızı Tuğçe Atilla 2015 yılı haziran ayında özel kalem müdürü olarak sınavsız işe alındı. Daha sonra da mühendis ve işletmen kadrolarına atandı.

29 Mart 2019 tarİhİne kadar da hiç işe gitmedi. Son seçimde Ceylan Pınar Belediyesi'ni AKP'li Abdullah Aksat kazanmıştı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, başkanın kızına ödenen toplam 251 bin 803 liralık maaşın geri alınmasını istedi.

Tuğçe Atilla 2017 yılında İstanbul'da avukat Halit Karagün ile evlenmiş, nikah şahitliklerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Eşref Fakıbaba yapmıştı.

Nikaha Urfa Valisi Abdullah Erin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve Urfa’nın 6 İlçe belediye başkanı da katılmıştı.

https://halktv.com.tr/gundem/akpli-baskanin-kizina-buyuk-kiyak-sinavsiz-ise-alindi-ise-gitmed-401004h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tank Palet'ten sonra bir kıyak daha mı? Katar'a vermediğimiz ne kaldı? Böyle buyurdu 'yobaz' Kula Belediyesi başkan adayı 'Millet ittifakı’na oy vermek haramdır !' Dolar ve euro kurunda tırmanış durmuyor! 1 Dolar ve 1 Euro kaç TL? Yılbaşında büyük zamlar geliyor!