Anasayfa1
25 Ocak 2019 ( 33 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Belediye 55 bin liralık şekerlik aldı! Olay Meclis'e taşındı!

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, AKP'li Darıca Belediyesi'nin toplamda 55 bin TL'ye aldığı 100 şekerliği Meclis gündemine taşıdı.İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli'nin Darıca ilçesinde AKP'li Belediye tarafından tanesi 550 TL'ye alınan 100 adet şekerliği Meclis gündemine taşıdı.

Türkkan, soru önergesinde; “Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığı, bir şekerliğin 550 liraya Maltepe'de bir pastaneden alındığı bazı Belediye Meclis üyeleri tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bu alımı ortaya çıkaran üyelere bu yıl Belediye Meclisi’nde görev verilmediği ifade edilmiştir. Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir isim alınmamıştır” dedi.

Lütfü Türkkan önergesinde, Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne alınan ancak ortada olmadığı iddia edilen 1.500 adet kitabı da sordu.İyiPartili Türkkan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması üzere Meclis'e sunduğu soru önergesi şöyle:

"1Darıca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tanesi 550 TL olan şekerlik alınmasının gerekçesi nedir, bu fiyat neye göre belirlenmiştir, bu şekerliklerden neden 100 adet alınmıştır?

2Toplam 55 bin TL ödenen bu şekerlikler neden Maltepe’de bir pastaneden alınmıştır, bu pastane hangisidir, bu alım için bu pastanenin seçilmesinin gerekçesi nedir?

3Alınan 100 adet şekerlik kimlere verilmiştir, bu kişiler neye göre belirlenmiştir?

4Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığını ortaya çıkaran üyelere bu yıl Belediye Meclisi’nde neden görev verilmemiştir, bu demokrasi ile bağdaşan bir tutum mudur?

5Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne 1.500 kitap alındığı, alınan kitapların ortada olmadığı iddiası doğru mudur?

6Bu kitaplar hangi gerekçeyle ve nereden alınmıştır, alınan kitapların hangi kitaplar olacağı ve kitapların alındığı yer neye göre belirlenmiştir?

7Kültür Merkezi’ne alınan 1.500 kitap için ne kadar ödeme yapılmıştır, bu ödeme neye göre belirlenmiştir?

8Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir ismin bile alınmamasının gerekçeleri nelerdir, bu adil bir uygulama mıdır?" 

https://www.abcgazetesi.com/ekonomi/akplibelediye55binliraliksekerlikaldi/haber119676

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sandık kurulları 2 Mart’ta kesinleşti, itiraz edilemez! Melih Bulu'ya 'devlet memurluğu' için Medeniyet Üniversitesi'nde kadro açıldı! Erdoğan "müjde" olarak duyurdu ama, işte TRT payı ve Enerji Fonu'nun faturaya etkisi! Sultanbeyli Kaymakamlığı’nın AKP propagandası yaptığı ortaya çıktı