Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ocak 2021 ( 5 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Belediye Meclis Üyesi'ne iki yılda 17 milyonluk ihale!


AKP'li belediye ihaleleri AKP'li Belediye Meclis Üyesi'ne verdi. İki yılda milyonlarca liralık ihale alan Meclis Üyesi'nin aile ilişkileri dikkat çekiyor.
AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin şirketi, tek teklifin verildiği davetli ihaleyi, AKP’li belediye meclis üyesinin şirketine verdi.

İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA gibi birçok kuruluşta yönetim kurulu üyesi olan, ihaleyi alan  şirketin büyük ortağı Ömer Faruk Akbulut aynı zamanda, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde (İBB) AKP’den meclis üyesi olarak bulunuyor.

Ümraniye’den İBB Meclis üyesi seçilen AKP’li avukat Ömer Faruk Akbulut’un şirketi, AKP’li Esenler Belediyesi’nden sonra, AKP’li Başakşehir Belediyesi’nden de davetli ihale aldı.

Başakşehir Belediyesi’nin şirketi Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin, yılın sonuna bir gün kala,  30 Aralık 2020 tarihinde düzenlediği, “Yüklenebilir Elektronik Kart Sistemli Yemek Hizmeti Alım İşi” ihalesi, Metropal Kurumsal Hizmetler A.Ş.’ye verildi.

Kamu İhale Kanunu’nun 21/b maddesine göre davet yöntemiyle yapılan ihaleye tek teklif veren Metropal, söz konusu işi 2 milyon 948 bin 400 TL’ye üstlendi. Akbulut’un şirketi Metropalgeçen yıl mayıs ayında da Esenler Belediyesi’nden davet yöntemiyle ihale almıştı. Metropal şirketi Başakkent’ten 2019’da, açık ihale ile aldığı iki ihalenin toplam bedeli ise 11 milyon 568 bin 752 TL.

2019 ve 2020 yıllarında Başakkent, Pendik ve Esenler Belediyesi’nden aldığı 5 ihalenin toplamı ise 16 milyon 757 bin 752 TL’ye ulaştı.

ÖMER FARUK AKBULUT KİMDİR

İlim Yayma Cemiyeti eski Genel Başkanı ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut’un oğlu olan Ömer Faruk Akbulut, 1984 yılında Kağıthane’de doğdu. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Faruk Akbulut, Birlik Vakfı Gençlik Kulübü Genel Başkan yardımcılığı, önceki yönetim zamanında İBB Gençlik Meclisi kuruluşunda eğitim komisyonu başkanlığı, AKP İstanbul İl Gençlik Kollarında çeşitli görevler, Milli Türk Talebe Birliği'nde Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Kurucu Mütevelli Heyeti üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği, Hayra Davet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu.

Birçok şirkette yönetim kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve ortaklığı bulunan Faruk Akbulut, 2 Nisan 2011 tarihinde Reyhan Kaya ile evlendi. Nikah şahitliğini, o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Turkuvaz Medya Grubu Başkanvekili ve Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın kayınbiraderi olan Faruk Akbulut, 2019 belediye seçimlerinde, Üsküdar’da yüksek güvenlikli Şehrizar Konakları’nda oturmasına karşın, Ümraniye’den İBB Meclis üyesi seçildi.

https://odatv4.com/iki-yilda-17-milyonluk-ihale-13012107.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Portakal: Gerici kafalara gelsin #YaşasınCumhuriyet REZALET! 'Keşke yunan galip gelseydi' diyen Mısıroğlu'na Türk Bayraklı tören! Diyanet şimdi de üniversitelere el atıyor! Hazine garantili köprü ve hastanelere oturduğumuz yerden para ödüyoruz