Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Aralık 2018 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Tuncay Özkan İzmir'e aday mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan katıldığı radyo programında yerel seçimler ve kent üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu.


AKP'nin İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci'ye sözleri üzerinden gönderme yapan ve parti için önemli mesajlar veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Özkan İzmir'de rekor oy alacaklarını söyledi. 

Özkan ayrıca, "Biz Türkiye’yi bu karanlıktan kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Güneşten umudunuzu kesmeyin, her gecenin bir sabahı vardır. Her kışın sonu bahardır. Mart’ın sonu bahardır. Biz kazanacağız” dedi.

KENDİNİ DENİZLİ HOROZU GİBİ HİSSEDERSE…
AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez ki” söylemini sert bir dille eleştiren Özkan, “İzmir’e karşı saygısızlık... Kişi kendini nasıl bilirse, bir adam kendini çekiç hissederse karşısındaki herkesi çivi gibi görür. Arkadaş kendisini bir şey gibi hissediyor. Ama onun öyle hissetmesinin önemi yok. O daha İzmir’i görmedi. Gelsin, görsün arkadaş kendine gelir. Delikanlı insanların kentidir İzmir… Kadınıyla, erkeğiyle bu kentin yiğit insanları gereken yanıtı verir. Geldiği İzmir’in nasıl bir kent olduğunu görecek, tanıyacak. Kendini Denizli Horozu gibi hissederse başına gelecekleri kendisi bilir. Bu kente karşı büyük bir ayıp etti, özür dilemesi gerekir. Bu kent yiğit bir kenttir, tarihi ortadadır. Ne Zeybekci’ler geldi geçti. O da saman alevi gibi daha başlamadan sönüverdi zavallı… Kendisine geçmiş olsun diyorum” diye konuştu. 

BİZ KENTE CİNSİYETÇİ BAKMIYORUZ
Özkan şöyle devam etti: Biz kente bir kere cinsiyetçi bakmıyoruz. Biz kente, başımızın tacı, gözümüzün nuru, ciğerimizin paresi olarak bakıyoruz. Kente büyük ihtimam gösteriyoruz. Anketler yaptırıyoruz. İlçe ilçe, mahalle mahalle çalışmalarımız devam ediyor. En iyisini, en çok oyu, en güzel projeyi üretecek kim ise kentimizi yönetme şerefine ve mutluluğuna o ulaşacak. Yarışımız gayet güzel gidiyor ve İzmir bundan çok yararlanacak. İzmir’e onu anlayacak onu yeni ufuklara taşıyacak namuslu, birikimli, aslan gibi bir başkanımızı getirip, oturtacağız.

ÖNCE 8 İLÇENİN ADAYLARI AÇIKLANACAK
CHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir özelinde aday belirleme süreci hakkında da önemli bir açıklama yaparak, "Adaylar Aralık ayının ortası, sonu gibi belli olur. Önce kaybedilen 8 ilçe sonra hepsi belli olur ama zaten bunlar 1-2 gün arayla gerçekleşir. Ocak ayının başında da Büyükşehir adayımız gelir çalışmalara başlar” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMASINI İSTİYORUZ
Aday profili üzerine de konuşan Özkan, "Partimizin etik kurallar bildirgesi yayınlanacak öyle eskisi gibi belediye başkanlığı yok artık… Partimiz bundan sonra halka, nereye harcadı, kaç para borçlandı, ne alıp ne verecek bilboardlarda açıklanacak. Belediye başkanı denetlenecek. Bunu yapmayanın belediyeyle ilişkisi olmayacak. Kreş yapacak, kadın eşitliğini savunacak ve bunu geliştirecek projelerle halkın karşısına çıkacak , park yapacak, kenti yağmalatmayacak, kentin gelişiminin önünde durmayacak. Kenti büyütecek, zenginleştirecek ve o zenginlik payını halkla paylaşacak. Biz bunları denetleyeceğiz. Biz belediye başkanımızın kimsesizlerin kimsesi olmasını istiyoruz. Bunu gerçekleştirecek belediye başkanı… Başka çaresi yok! Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanının başka çaresi yoktur" ifadelerini kullandı. 

PARTİM BANA GÖREV VERİRSE...
Adının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı noktasında geçmesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Özkan, “Lütfediyorlar. Bu parti görevidir. Partim bana buyur yap derse, bu sancağı daha yükseğe çıkarmak için elimde geleni yaparım. Canımla, aklımla, İzmir’e karşı duyduğum büyük aşkla hizmet etmeye devam ederim ama bunu diğer arkadaşlarımız da yapıyorlar. İzmir’i başarısını gerçekleştirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

İZMİR’DE REKOR KIRACAĞIZ
AK Parti ve MHP ittifakın İzmir sandığına nasıl bir etkisi olacağı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özkan, “Çok güzel bir etkisi olur. Biz yüzde 60 oy alırız. Çünkü bu kentin milliyetçileri, Atatürkçüleri, ulusalcıları gereken yanıt  verir. Ya bu oyunda varsınızdır  ya yoksunuzdur. Yoksanız insanlar kendine yakışanı yapar. İzmirli kendine yakışan yapar. Ben İzmir’i tanıyorum. İzmir’in milliyetçi kanadını biliyorum, muhafazakar kanadını biliyorum. Biz hem MHP tabanında hem AK Parti tabanında çok güçlü ittifaklar yapacağız. Göreceksiniz, İzmir’de rekor kıracağız. Yüzde 60’ın altında oy almayacağız. Bizim açımızdan ilçelerde de reel bakış açısı 30 da 30’dur. Bir yanlışımız, konjektürel bir değişim olmazsa bu dönem İzmir’de 30’da 30 yaparız, firesiz olur" açıklamasını yaptı. 

AZİZ BEY İLE İLGİLİ KİM HAYAL KURARSA...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu dönem aday olmayacağını açıklamasına rağmen anketlerde birinci çıktığı iddiası üzerine konuşan Özkan, “Aziz Bey karşı bir partiden değil… Bizim mücadele arkadaşımız… CHP’yi alır, götürür. Bunda bir şey yok ki, Aziz Bey bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız… Aziz Bey üzerinden kim hayal kuruyorsa kursağında kalır” dedi.

Özkan ayrıca Kocaoğlu ile geçmiş dönemde yaşanan sorunlar hakkında da “Bir sürtüşme değil, kent siyaseti içinde olan doğal şeyler… Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyor. Çok büyük hizmetleri var, İzmir kendisini unutmayacak. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız kim olacaksa ona destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

İZMİR GÖRÜŞMELER KAPSAMINDA DEĞİL!
Özkan, CHP ile İYİ Parti'nin ittifak görüşmeleri hakkında da bilgilendirmeden bulundu ve şu açıklamayı yaptı: Görüşmelerde görevli değilim. Ama gözlemlediğim kadarıyla görüşmeler sorunsuz devam ediyor. İzmir o görüşmeler kapsamında değil. Ama diğer iller ile ilgili görüşmelerde bir sorun yaşanacağını zannetmiyorum. Hem Meral Hanım , hem Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu sorunları aşacak tecrübe ve birikime sahip… Vatan sevgileri yakalarında bulunan parti rozetinin amblemlerinin daha üstünde…

BİZDE ZEYBEKCİ GİBİ İNSANLARA YER YOK
CHP’nin İzmir’de dışarıdan bir aday gösterme ihtimali hakkında da konuşan Özkan, "Bizde öyle bir adam yok. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da mecliste 'Ben şöyle gittim, böyle kahramanlık yaptım' dedi. Sonra görüntüleri ortaya çıktı, gelmiyormuş, kaçıyormuş meğerse… O yüzden bizde Zeybekci gibi insanlara yer yok! Biz hep birlikte gönül gönüle, yürek yüreğe hemşerilerimizle bu kente en güzel şekilde hizmet edecek insanı koyarız" dedi. 

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/tuncay-ozkan-izmir-e-aday-mi-h114302.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akit muhabiri evet'çi bulamayınca isyan etti 'Bu kadar kalabalığın içinde evet'çi yok mu yani !' Bakanlık poşetten zengin oldu! Bakın 2019 yılında poşetten ne kadar gelir elde ettiler! Salda Gölü'ne şantiye kuruldu! Bursa’da Kuzey Irak Gazisine ‘ayaklarını uzattın’ dayağı!