Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Kasım 2019 ( 17 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediyede bir skandal daha! İşçilere asgari ücretin altında sigorta yatırıldı!


6 aydır işçilerine maaş ödemeyen AKP'li Bitlis Adilcevaz Belediyesi’nde şimdi de işçilere asgari ücretin altında sigorta yatırıldığı ortaya çıktı.


İşçilerin Ekim ayında sigortaları 2 bin 558 lira 40 kuruş olarak yatırıldı. Bunun maaşa yansımasının 2 bin liranın altında olduğu öğrenildi.

BirGün’e konuşan Albel Enerji işçileri, kendilerine haber verilmeden bu uygulamanın yapıldığını ifade etti. İşçiler, 82 çalışanın mağdur olduğunu, 6 aydır maaş alamadıklarını, şimdi de bu durumla karşılaştıklarını belirterek tepkilerini dile getirdi.

İsmini vermek istemeyen bir işçi şunları söyledi: “Bize baskı uyguluyorlar bırakıp gidelim diye. 6-7 aydır maaş alamıyoruz. Yoksulluğu çeken kim, eşlerinden boşanan kim? Kimse önemsemiyor bunları, sesimizi duyuramıyoruz. Belediye Başkanı Necati Gürsoy bize ‘bırakın gidin’ dedi. Fazla mesai ücretlerimiz kesildi, sigortalarımız asgari ücretin altına düşürüldü.”

Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız Adilcevaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan İkibeş ise işçilerin iddiasını doğruladı. İkibeş, “İddia doğru. Ama bu sehven gerçekleşmiş. Bu hata düzeltildi ama pazartesi sisteme düşecek. Belediyeyle yaşanan bu durumun alakası yok. Taşeron şirketlere biz hakedişlerini ödüyoruz, bizden çıkıyor” dedi.

https://www.birgun.net/haber/akp-li-belediyede-bir-skandal-daha-iscilere-asgari-ucretin-altinda-sigorta-yatirildi-277428

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TSK’da Suriyeli gencin ne işi var? Habur rezaletinde emri kim verdi? CHP’li İlgezdi: “Cumhuriyet düşmanları ödüllendiriliyor” Flaş… İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul hamlesi: Görevden aldı!