Home
02 Nisan 2021 ( 78 izlenme )
Reklamlar

AKP’li belediyenin 25 milyonluk spor salonu harabeye döndü!


AKP’li Çorum Belediyesi, 2017 yılında 3 bin 500 kişi kapasiteli spor salonu inşaatına başladı. Ensar İnşaat adlı şirketle imzalanan 25 milyon 161 bin liralık sözleşmeye rağmen inşaat yarıda kaldı.Kapalı spor salonunun yaklaşık yüzde 70’i yapılmışken, ödenek yetersizliğinden inşaat durdu. 31 Mart’ta AKP’den kentin yeni Belediye Başkanı olan Halil İbrahim Aşgın da kapalı spor salonunu bitirmek için bir girişimde bulunmadı. Kapalı spor salonu 4 yıldır atıl durumda kaldı.

“YARIM BIRAKILDI”

Sözü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, kentte yarım kalan projelerin tamamlanması ve halkın hizmetine sunulması için mücadele eden CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Yapılacak yatırımlar düzgün planlanmalı. Spor salonu inşaatı yapmak belediyenin değil, Gençlik ve Spor Bakanlığının göreviydi. Ancak maalesef Çorum Belediyesi, görevi olmadığı halde böyle bir yatırıma kalkıştı. Yatırım yarım bırakıldı ve hizmete açılamıyor. Spor Bakanlığı, yatırımın geri kalan kısmını taahhüt edip tamamlamalı ve en kısa zamanda burası halkın hizmetine açılmalıdır. Plansız işlere harcadığınız paralar ile milli serveti heba etmeyin. Önce asli görevlerinizi yerine getirin. Yolu, imar düzenlemesi olmayan, kentsel dönüşüm bekleyen birçok bölge var. Önce mahallelerin sorunlarını çözün, sonra devletin, hükümetin yapması gereken işlere yardımcı olursunuz” diye konuştu.

https://tele1.com.tr/akplibelediyenin25milyonluksporsalonuharabeyedondu359609/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mehmet Cengiz bir sektöre daha girdi, havacılık şirketi kurdu! Altın fiyatları bugün de durmuyor! Gram ve çeyrek altın ne kadar oldu? Atatürk'e ve Cumhurbaşkanına Hakaretten 5 Kişiye Soruşturma Sağlık Bakanlığı corona tablosunu açıkladı: Toplam vaka sayısı 281.509’a, can kaybı 6.730’a yükseldi!