Home
04 Haziran 2021 ( 22 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediyenin bir yılda ödediği faiz dudak uçuklattı!


AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesinde 87 milyon 943 bin TL faiz ödemesine İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erhan Özhan tepki gösterdi. Özhan, “Büyükşehir her sene üç ilçesinin yıllık bütün giderleri kadar faiz borcu ödemekte" dedi.
AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 Mali Yılına ait hazırlanan Bütçe Kesin Hesabı Meclis’te görüşüldü. CHP ve İYİ Parti'nin karşı oyuna rağmen bütçe Meclis'te oy çokluğu ile kabul edildi. Kabul edilen kesin hesapta belediyenin bir yılda faize ödediği para dikkat çekti. AKP'li belediyenin 1.173.496,454,21 TL 2020 yılı bütçesi içerisinden 87 milyon 943 bin 583  faiz ödedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erhan Özhan

BOŞA GİDEN BU PARA HALKA HİZMET OLARAK YANSITILMALI

Kayseri’nin sırtında 88 milyonluk faiz yükü olduğunu belirten İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erhan Özhan, 88 milyonla neler yapılabileceğini şu şekilde sıraladı:

Bu rakam Bünyan, Pınarbaşı, Sarıoğlan büyüklüğünde üç ilçemizin yıllık toplam bütçelerine denk.  Yani Kayseri Büyükşehir her sene üç ilçesinin yıllık bütün giderleri kadar faiz borcu ödemekte. Bu faizle Kayseri’de her yıl 50’şer yataklı 3 devlet hastanesi, 80 anaokulu, 15 ilköğretim okulu yapılabilir. Her ay 122 bin haneye ücretsiz su verilebilir, 60 bin hanenin elektrik ücreti ödenebilir. 80 bin haneye ücretsiz ekmek verilebilir.  Örnekler artırılabilir. Rakam şehrimiz için acı verici. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu faiz sarmalından en kısa sürede kurtulması ve boşa giden bu paranın halka hizmet olarak yansıtılması gerekmekte. Bu noktada Büyükşehir’in kısa ve orta vadedeki ana hedefi borçların eritilmesi olmalı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akplibelediyebiryilda88milyonayakinfaizodedi6468030/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan’ın eski müdürünün ÇED raporu ‘düzmece’ çıktı! İsmail Saymaz ortaya çıkardı: Sosyal medyada Afganistan'dan Türkiye'ye insan kaçakçılığı yolları! Kadınlar Günü’nde de kadına şiddet bitmiyor! Saray'da son anket deprem yarattı! Sonuçları gören danışmanlar sessizce köşesine çekildi