Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Haziran 2020 ( 20 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediyenin 'sorunlar listesi'nde yer alan madde: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi!


Şırnak Belediyesi, 2024 hedeflerine etki eden sorunlar arasında “ekonomik kriz, artan işsizlik, siyasal sistemin değişmesi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesiyle yerel yönetimlerin yetki ve görevlerinde değişiklikler yapılması”nı gösterdi.


AKP’li Şırnak Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı'nda belediyenin ulaşmak istediği hedeflere ilişkin sorunlar ve etkenler yer aldı.

Politik sorunlar başlığı altında “Siyasal sistemin değişmesi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle yerel yönetimlerin yetki ve görevlerinde değişiklikler yapılması” ifadelerine yer verilirken, ekonomik sorunlar “Ekonomik krizin derinleşmesi, ekonominin daralma eğilimine girmesi, artan işsizlik oranları ve istihdam sorunu” diye sırlandı.

BELEDİYENİN ZAYIF YÖNÜ LİYAKATE YETERLİ ÖNEM VERİLMEMESİ

ANKA'nın aktardığı habere göre, belediye zayıf yönleri arasında “deneyim eksikliği, denetim eksikliği, liyakate yeterli önem verilmemesi, çalışanlar arasında ve üst yönetimle iletişim eksikliğini” gösterirken, kendilerini tehdit eden unsurlar arasında “yaşam alanlarının eksikliği, tarım alanlarında küçülme, kamu yatırımlarının azalması” gösterildi.

Şırnak Beleiye Başkanı Mehmet Yarka'nın plan için kaleme aldığı yazıda, "Yasaların bizlere verdiği yetkiye dayanarak hazırladığımız 2020-2024 Şırnak Belediyesi Stratejik Planında kente ilişkin vizyonumuzu; 'Tarihinden Dolayı Doğuştan Marka Şehir Olan İlimizi; Temiz, Disiplinli, Çağdaş, Yeşiller İçerisinde, Sosyal Belediyecilik Açısından Öncü, Kültür ve İnanç Turizminin Önemli Merkezlerinden Olan, Bir Dünya Kenti Yapmaktır' şeklinde belirledik" ifadelerini kullandı.


https://www.gercekgundem.com/siyaset/186222/akpli-belediyenin-sorunlar-listesinde-yer-alan-madde-cumhurbaskanligi-hukumet-sistemi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüzbinlerce seçmene telefon! Anket adı altında algı yönetimi! Vahim tablo! Kapanan şirketlerin sayısı açıklandı! Üsküdar Nüfus Müdürlüğünde sıra numaları bile Arapça yanıyor! Tarihi büstün sırrının peşinde