Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Temmuz 2018 ( 228 izlenme )
Reklamlar

AKP'li vekil fena yakalandı: Aynı komisyondayız haberimiz yok!

CHP'li vekil, AKP'li vekilin yapılmayan komisyon toplantısından bilgi paylaşmasına tepki gösterdi.


[Haber görseli]CHP Denizli Milletvekili H. Teoman Sancar

AKP Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek dün TBMM’de kabul edilen Bedelli askerlikdüzenlemesine ilişkin, “Milli Savunma Komisyonumuzda görüşülerek TBMM Genel Kuruluna sevk edilen “Bedelli Askerlik” düzenlemesi Genel Kurulumuz tarafından kabul görmüştür. Düzenlemeden 1 Ocak 1994 ve öncesi doğanlar faydalanacaktır. Ülkemiz, milletimiz ve sevgili gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde tweet attı.

 AYNI KOMİSYONDAYIZ BİZİM HABERİMİZ YOK!

 Tweeti alıntılayan CHP Denizli Milletvekili H. Teoman Sancar , “Sayın vekilim, biz de sizinle birlikte Milli Savunma Komisyonu üyesiyiz. Komisyon sadece bir kez toplandı ve yönetimini seçti. Bu teklif hangi ara bizim komisyona geldi? Bizden habersiz geldi, görüştünüz de bizim mi haberimiz yok :) Not: Teklif Plan Bütçe’de görüşüldü” ifadesini kullandı. 

 Bedelli askerliğe ilişkin düzenlemenin de içinde bulunan kanun teklifinin görüşmeleri Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek TBMM Genel Kurulu’na sevk edilmişti. Milli Savunma Komisyonu’nda görüşülmeyen teklifi, komisyonda görüşülmüş gibi tweet atarak büyük bir gafa atan AKP’li vekil, aynı zamanda komisyonun 26 kişilik üyesinden biri.

[Haber görseli]

 AKP Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek

ADALETSİZLİĞE İŞARET ETMİŞTİ

 CHP’li Sancar, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Bedelli askerlikle ilgili Avrupa ve Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız arasında bir haksızlık olduğu kanaatindeyim. Ülkemizdeki vatandaşlarımız askerlik için 15 bin TL verecekler. Türkiye'de asgari ücret 1.600 lira. Avrupa'da asgari ücret 1.600 euroyla 2 bin euro arasında değişiyor. Avrupa'da yaşayan vatandaşımız 2 bin euro verecek. Türkiye'deki vatandaşlarımız yirmi bir gün askere gidecek ve 15 bin TL ücret ödeyecek. Avrupa'nın şu andaki geliri, kazancıyla Türkiye'deki vatandaşımızın asgari ücret kazancı eşit değildir. Bu da Anayasa'nın eşitlik yasasına uygun değildir ve aykırıdır. Bunun ele alınarak, tüm vatandaşlarımızın aynı şartlarda askerlikten faydalanmasını ve yirmi bir günün tamamen kaldırılması gerekir” ifadesini kullanmıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1037676/AKP_li_vekil_fena_yakalandi__Ayni_komisyondayiz_haberimiz_yok.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son İstanbul anketi... Farkı katladı! TRT önce zorla emekli etti, şimdi de sürgüne gönderecek! Tuncay Özkan Meclis kürsüsünden böyle haykırdı 'Fethullah'ın itleri yıldıramaz bizleri !' Mansur Yavaş dediğini yaptı! Belediyede 100 günde 136 milyon bütçe fazlası!