Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mart 2018 ( 211 izlenme )

AKP'li vekilden cemaat itirafı: Dindarlara baskı var denilerek...

AKP Genel başkanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP milletvekili olan Yenişafak yazaraından itiraf gibi açıklama: Kariyer basamaklarını kolay yoldan çıkamadıkları için “dindarlara baskı var” söylentisini yayıyorlar.

Aydın Ünal, yandaş Yenişafak gazetesinde yayımlanan “Dindarlara baskı mı yapılıyor?” başlıklı yazısında, “Meselenin asıl önemli yanı şu: Bir cemaat olmadığı halde FETÖ’nün tasfiyesi, Türkiye’de cemaatlerin devlet, iktidar ve siyasetle olan ilişkilerine dair tartışmayı yeniden gündeme taşıdı” ifadelerini kullandı.

İŞte Ünal'In yazısından başlıklar;

“CEMAATLER TASFİYE EDİLİYOR’ SÖYLENTİSİ”

 “Cemaatlerin devlet, iktidar ve siyasetle ilişkilerine yönelik bir tartışma, eğer doğru zeminde ilerleyebilirse, Türkiye için, hatta tüm İslam dünyası için eşsiz bir fırsattır. Bazı cemaat ve oluşumlar, işlerine gelmediği için böyle bir tartışmanın önünü kesmek isteyeceklerdir. 28 Şubatçı dediğimiz din ve dindar düşmanı çevreler bu tartışmayı başka yerlere çekmek isteyeceklerdir. ‘Dindarlara baskı yapılıyor’ ya da ‘Cemaatler tasfiye ediliyor’ söylentisiyle böyle bir tartışma başlamadan boğulmak istenecektir. Devlet, iktidar ya da siyaset standart bir düşünüş ve inanış biçimi belirleyemez; sivil oluşumları denetlese bile müdahale edemez. Bunları yapmayı Kemalizm denedi ve başarısız oldu.”

“FETÖ ŞERRİNDEN BİR HAYIR ÜRETİLMELİ”

 “Öyleyse, devlet, iktidar ve siyasetten bağımsız şekilde mesele tartışılmalı” önerisinde bulunarak şunlara dikkat çekti: “Akademisyenler, kanaat önderleri, hatta bizzat cemaatler bu tartışmaya katkı vermeli. Diyanet İşleri Başkanlığı da tartışmaya katkı sağlamalı. FETÖ şerrinden Türkiye ve İslam dünyası için bir hayır üretilmeli. Dünyada bu tartışmayı yapabilecek birikime sahip nadir milletlerden biri olduğumuzu da hatırlatalım.

 Ne gözünü devletin imkanlarına diken ve tek meselesi ‘güç’ ve ‘fırsat’ olan oluşum ‘İslami Cemaattir’, ne de ‘adalet’ ve ‘eşitlik’ ilkelerine çarptığı için hayal kırıklığına uğrayanların ‘dindarlar baskı görüyor’, ‘Cemaatler tasfiye ediliyor’ iddiası geçerli bir iddiadır.”

 “EĞER FETÖ TASFİYESİNİ FIRSAT BİLİP DİNDARLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE…”

 “FETÖ’den ders çıkarıp ibret alamazsak, Fetullahçılık belasından kurtulamayız. “Yine de hatırlatalım: Eğer FETÖ tasfiyesini fırsat bilip dindarlar başta olmak üzere bu ülkenin belli kesimlerine ayrımcılık yapmaya yeltenenler, heveslenenler, bunun hayalini kuranlar varsa avuçlarını yalarlar ve hesap verirler. Türkiye eski Türkiye değil. Bu ülkeyi ancak bu ülkenin her bir vatandaşını birinci sınıf vatandaş görerek bir arada tutabiliriz.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/939257/AKP_li_vekilden_cemaat_itirafi__Dindarlara_baski_var_denilerek....html

Bunlar da İlginizi Çekebilir