Home
21 Haziran 2018 ( 397 izlenme )
Reklamlar

'AKP, mühürlü oy pusulası ve hediye çeki dağıtıyor' iddiası!

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde halka üzerine AKP mührü basılmış çok sayıda oy pusulası dağıtıldığı öne sürüldü. İddialara göre kadın kolları vasıtası ile seçmenle temasta bulunan AKP’liler, anlaşma sağladıkları bir marketler zincirine ait hediye çeklerini halka dağıttı. Bunların ön vaat olarak sunulduğu belirtilirken, çok sayıda hediye çeki görüntülendi.


Birkaç hafta önce, iktidarın tarım politikaları nedeniyle mağdur olan, tütün ekmesine izin verilmediği için borçlanan ve kendisini yakmak isteyen çiftçi ile gündeme gelen Doğanşehir, yeni bir tartışmalı olaya sahne oldu. Birgün'den Erk Acarer'in haberine göre ilçede halka önce hediye çekleri dağıtıldı. Kadın kolları vasıtası ile seçmenle temasta bulunan AKP’liler, vatandaşalra hediye çeki dağıttı. Bunların ön vaat olarak sunulduğu belirtilirken, çok sayıda hediye çeki görüntülendi. Seçmene rüşvet olarak hediye çeklerini dağıtıldığının ifade edildiği söz konusu haber aynen şöyle devam ediyor:

MÜHÜRLÜ ZARFI AT, BOŞU GETİR, PARAYI AL

Malatya’da AKP’nin kurduğu sistemin kadın kolları ile aktif hale getirildiği belirtildi. İddialara göre; Esentepe ve Karşıyaka mahallelerinde, 400500 civarı sahte oy pusulası ve hediye çeki dağıtıldı. Adresleri muhtarlar belirledi. AKP’liler önce seçmen ziyareti yapıyor, ardından seçmene rüşvet olarak hediye çeklerini dağıtıyor. Bu arada halkın eğilimi ölçülüyor. Teklif edilecek ‘oy sahtekârlığı’ ile ilgili verilebilecek tepkiler değerlendiriyor. AKP’nin seçim çalışmalarını yürütenler, sorun çıkmayacağını anladıklarında, önceden mühürlenmiş oy pusulalarını seçmene veriyor. Bu zarfı sandığa atıp, seçimden sonra boş olanı getirecek olana para vaat ediliyor. Böylece seçmenin AKP’ye oy vereceğim deyip, başka bir partiye oy verme olasılığı önlenmeye çalışılıyor.

Doğanşehir’de olanlar yurttaşların dikkatinden kaçmadı. Hem hediye çekleri hem de önceden AKP’ye basılmış mühürlü oy pusulalarını kayıt altına aldı. Bir yurttaş, “Bu kadar da olmaz, sahtekârlığın da bir sınırı var. AKP, seçimi kazanamayacağını anladı, her zaman ki gibi yeni yollar arıyor, bunları da hayasızca geliştiriyor ancak her şeye rağmen kazanamayacaklar” ifadesini kullandı.


http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akpmuhurluoypusulasivehediyecekidagitiyorh98345.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

190 ders kitabından Atatürk'ü çıkaran isim MEB'e Bakan Yardımcısı oldu! TL’de 24 yılın en uzun düşüş serisi ABD'den Yapay Damla Uyarısı İmamoğlu’ndan iktidarı kızdıracak sözler: "Göreceksiniz, on milyonlarca fark yiyecekler"