Anasayfa1
15 Temmuz 2021 ( 20 izlenme )
Reklamlar

AKP, Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkmasını bu sözlerle savundu!


TBMM Genel Kurulu’nda TRT’de yapılan atamalar nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın alevlendiği esnada kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkması da gündeme geldi. AKP’li Bülent Turan ise Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasını dikkat çekici bir açıklama ile savundu.


Erdoğan'ın kararıyla TRT’ye atananların konuşulduğu TBMM Genel Kurulu’nda, terörist Osman Öcalan'ın TRT ekranlarına çıkartılması hatırlatıldı. Skandal olaya AKP cephesinden gelen cevap dikkat çekti.

Meclis Genel Kurulu'nda İYİ Partili Lütfü Türkkan, “Düne kadar vatan haini Öcalan’a karşı ve kalleşler sürüsü PKK’ya karşı methiyeler düzen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sayenizde yönetim kurulu üyesi olarak atanmış. Anlaşılıyor ki önümüzdeki dönemde TRT, çözüm sürecinin borazanı haline gelecek. Bu tehlikeli zihniyet, Osman Öcalan’a TRT’de yemek programı sundurursa hiç şaşırmayın” dedi.

“OSMAN ÖCALAN TRT’YE ÇIKMADI”

Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasına ilişkin de konuşan Türkkan’a yanıt vermek isteyen AKP'li Bülent Turan skandal bir açıklamada bulundu. Turan, “Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT Kurdî’ye çıktı” dedi. 

Turan’ın yanıtı üzerine mecliste yer alan muhalif sıralardan gülüşmeler gelirken Turan savunmasını “Konuşması Kürtçe verildi, Türkçe altyazı bile verilmedi. Konuşmada ısrarla Kandil’in meşruiyetini kaybettiğini söylüyor; ısrarla YPG’yi, PKK’yı lanetliyor. Adam özür diliyor adeta, pişmanlık duyuyor adeta. Öcalan’ın çıkması değil, Öcalan’ın ne dediği önemli” şeklinde yaptı.

https://www.aykiri.com.tr/akposmanocalanintrtyecikmasinibusozlerlesavundu/12917/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Japon mühendisten Kadıköy'de Ata'ya saygı dalışı AKP'ye yakın 'gazeteci'den bomba 'bildiri' itirafı! İfadeye çağrıldı! 2 şirket konkordato istedi, 1 şirket süreyi uzattı! Şok iddia: İstanbul’da yerel seçimler için taşınıyor