Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Ağustos 2019 ( 79 izlenme )
Reklamlar

"Akraba kayırıp torpil yapmadım" diyen AKP'li Başkan bakın belediyede kimleri işe almış?


Malatya son günlerde "akraba atama" haberleriyle çalkalanıyor. Kamuoyunun tepkiyle karşıladığı akraba atamalarına bir yenisi daha eklendi.


Malatya’nın AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın, akrabalarını özel kalemden memur yapıp üst düzey görevlere atadığı ortaya çıktı. Söz konusu akrabalar, belediyenin resmi internet sitesine göre hala görevde bulunuyor.

Malatya Sanal Haber'de yer alan habere göre, AKP'li Selahattin Gürkan, halasının torunu Sedat Aydoğan’ı Battalgazi Belediye Başkanlığında iken önce Battalgazi Belediyesinde özel kalemden istisnai kadrodan memur etti, sonrasında ise Büyükşehir Belediyesinde Kültür ve Sanat Şube Müdürü olarak atadı.

AKP’li Selahattin Gürkan, abisinin oğlu Mehmet Gürkan ile ablasının kızı Ayşe Boztaş’ı da özel kalemden geçirerek memur yaptığı ortaya çıktı.

NASIL SAVUNMUŞTU

AKP’li Gürkan, daha önce yaptığı "akraba" atamaları için ise, “Bu genç, halamın torunu. Özel şirketteki ücretinin çok altında bir ücretle bize danışmanlık veriyor. Kesinlikle akraba kayırıp torpil yapmadım” ifadelerini kullanmıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1535367/_Akraba_kayirip_torpil_yapmadim__diyen_AKP_li_Baskan_bakin_belediyede_kimleri_ise_almis.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Kavakçı eyalet sistemi peşinde! İBB pide fiyatını açıkladı! Beştepe'deki adli yıl açılış töreninde rezalet! Atatürk anılmadı! Meclis’te 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paraları gerginliği!