Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Aralık 2017 ( 315 izlenme )
Reklamlar

'Anketlerde AKP’nin oyu yüzde 38, aşağıya doğru gidiş var'

Yeniçağ’ın Ankara kulislerine yakın yazarı olan Abdullah Gül'ün eski basın danışmanı Ahmet Takan, anketlerde AKP’nin oyunun yüzde 38 olarak göründüğünü öne sürdü. Takan, AKP oylarında aşağı doğru bir gidiş olduğunu ve bunun 2019'a kadar süreceğini yazdı.’30 milyar doların hesabı!..’ başlıklı bugünkü yazısında Takan, şöyle yazdı: “Anketlerde AKP’nin oyu yüzde 38’in üstüne çıkmıyor. Aşağıya doğru gidiş var. Bu iniş devam edecek, 2019 yılında daha aşağılara inecek. Tabela partisi MHP’yi yüzde 38’in üzerine koyduğunuz zaman bir şey değişmeyecek.”

Siyasi partiler dışında ‘uluslararası şirketler, istihbarat örgütleri ve büyük bankalar’ın da anket yaptırdığını belirten Takan, “Ellerindeki veriler, iktidar borazanlarının üfledikleri ile hiç örtüşmüyor. Bir sürü yanlışı topladığınızda önümüze acı bir fatura çıkıyor. 2019, kimse için rahat değil” diye yazdı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/878664/_Anketlerde_AKP_nin_oyu_yuzde_38__asagiya_dogru_gidis_var_.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ali Türkşen’den, Albay eleştirilerine tepki: Nankör kere nankörler Seçmen tatili erteledi! Rezervasyonlarının yüzde 100’ü iptal oldu! CHP’li Muharrem İnce’den iktidara önemli uyarı: Sonumuz felaket Saddam'ın heykelini yıkan Iraklı 'Elimde olsa heykeli yeniden dikerdim ama öldürülmekten korkuyorum !'