Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Aralık 2018 ( 225 izlenme )
Reklamlar

Askeri fabrika da satılıyor!

MSB'ye bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü bünyesindeki I. Ana Bakım Fabrikası özelleştirme kapsamında alındı.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararı kapsamında yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) kararıyla; milli savunma sanayiinde ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının sağlanması ile fabrika verimliliğinin artırılması ve yeni iş/üretim imkanları oluşturmaya yönelik yatırımların özel sektör tarafından yapılması amaçlanıyor.

Sakarya Arifiye ilçesinde 1.8 milyon metrekare üzerine kurulu tesisin, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ve işletme hakkı süresinin 25 yıl olması öngörülüyor. Özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2019’a kadar tamamlanacak.

SÖZLEŞMESİ BAKANLIK TARAFINDAN BELİRLENECEK

Fabrikada TSK’ya yönelik mal ve hizmet üretiminin devamlılığının sağlanması ve MSB kontörlünde yeni yatırımların yapılması da dahil olmak üzere ihale dokümanında ve işletme hakkı sözleşmesinde yer alacak hususlar, ÖİB ve MSB tarafından belirlenecek.

Uygulamada, teklif sahiplerinin savunma sanayii tesisi işletme deneyimleri, mali yeterlilikleri gibi MSB ve ÖİB tarafından uygun görülecek hususlar, ön yeterlilik kriteri olarak belirlenecek.

“ÖZEL SEKTÖR TARAFINDAN YAPILMASI AMACIYLA…”

Resmi Gazete’deki kararda şunlar yer aldı:

“Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait ve Milli Savunma Bakanlığına (MSB) tahsisli Sakarya ili, Arifiye ilçesi, Hanlıköy Mahallesinde bulunan 1075 ada, 5 parsel numaralı 1.804.131 m2 yüzölçümlü taşınmaz ile üzerinde bulunan MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü işletimindeki mal ve hizmet üretim birimlerinin (fabrika), özelleştirme ile hedeflenen genel amaçlarının karşılanmasının yanı sıra; milli savunma sanayinde ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının sağlanması ile fabrikanın işletme verimliliğinin artırılması ve yeni iş/üretim imkanları oluşturmaya yönelik yatırımların özel sektör tarafından yapılması amacıyla..."

https://odatv.com/askeri-fabrika-da-satiliyor-20121810.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 947 vaka, 21 can kaybı var! CHP liderinden kritik ziyaret Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşa dev hizmet ! AKP iktidarı enerji tasarrufu için 200 milyon dolar dış borç aldı!