Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Temmuz 2019 ( 48 izlenme )
Reklamlar

Atatürk’ü savundu diye tayin edilmişti! O Albay’dan veda mesajı


İstanbul'da Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organizasyonunda düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl anma etkiliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adının anılmamasına tepki gösteren Avcılar Askerlik Şube Başkanı Albay Önder İrevül, töreni terk etmişti. Bu olayın ardından Hatay'a tayin edilen İrevül, Avcılar'daki iş mesaisinin son gününde sosyal medya hesabından veda mesajı yayımladı.İstanbul’da bir lisede düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl anma etkiliğinde Atatürk’ün anılmamasına tepki göstererek salonu terk eden Albay Önder İrevül, tayin kararının ardından Avcılar’daki son iş gününde sosyal medya hesabından bir veda mesajı paylaştı.

Albay İrevül’den işte o paylaşım;

“Yarın Avcılar’da son mesaim kısmetse. Bir yemek dahi düzenlenmedi, hiç bir resmi kurum amiri hayırlı olsuna gelmedi.
.
Sanırım talimat var ya da korktunuz. . Beni tanıyanlar bilir fazla yemek yemem. Yani olay yemek değil. Ama kuruyemişçi Mehmet Abi’nin, teksilci Hasan Beyin., lokantacı Mehmet Bey’in, şu siyasetçinin, bu tüccarın, bu bürakratın , ayrılan tüm daire amirlerinin yanında olan ve bununla ilgili paylaşım yapan Avcılar’ın mülki ve idari tüm amirlerine selam olsun.

Dik durmak taraf olmak kolay değil. Haklısınız. Herkesın bir yüreği var., Çapı kadar. Sağlık olsun.

Ayrılırken tüm Avcılar halkına şükranlarımı sunuyorum. Sizinle olmak harikaydı. Kısmetse yine beraber olacağız. Ben varsa hakkımı helal ediyorum. Siz de ederseniz sevinirim.

Memleket sevdasını bir bedeli varsa ben öderim rahat olun.

Sizi seviyorum Avcılar.”

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/ataturku-savundu-diye-tayin-edilmisti-o-albaydan-veda-mesaji-5216132/?fbclid=IwAR3uXaXKfjRZBNJgD9h1VePM7qOkpqZ73V8u_GjLeNJLZtxoQS9G4LHrLCw

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beyaz TV muhabiri, canlı yayında dayak yedi ! CHP’li İnce: Ankara’dakiler İstanbul’a, İstanbul’dakiler Ankara’ya aday gösteriyor Hani 'Yerli ve Milli'ydiniz? Çiftçinin bankası Ziraat'in parası bakın nereye gidiyor! 5 Atatürk 1 İnönü daha gidiyor!