Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Ağustos 2018 ( 120 izlenme )
Reklamlar

Atatürk vagonuna büyük ayıp!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 8 yıl boyunca yurt gezilerinde kullandığı, İzmir'in merkezinde sergilenen tarihi tren vagonunun çevresi, duyarsız kişiler yüzünden çöplüğe dönüştü.


Kurban Bayramı tatilinde, İzmir'in turizm cenneti beldelerindeki kumsallarda çöp yığınları oluşurken, bazı kişilerin duyarsızlığı, şehir merkezine de yansıdı. Günde 300 bin yolcunun taşındığı İZBAN'ın en işlek istasyonlarından Alsancak Garı çıkışında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1927’den 1935 yılına kadar yurt gezilerinde seyahat ettiği ve içinde kişisel eşyalarının bulunduğu tren vagonu sergileniyor. Vagon, 2007'de İzmirlilerce daha rahat görülebilmesi için o dönem TCDD Parkı'ndan garın önüne taşınmıştı. Önünde Atatürk'ün fotoğrafının da yer aldığı, 45 tonluk vagonun bulunduğu alan, kısa korkuluklarla korumaya alındı. Buna rağmen duyarsız kişilerin pet şişe ve karton kutu gibi çöplerini bu alana atmaları, tepkilere neden oldu.

İstasyonun önüne güvenlik nedeniyle konulmayan çöp kutusunun yaklaşık 100 metre uzaklıkta olmasına rağmen duyarsız kişiler, ellerindeki çöpü tarihi vagonun altına bırakmaktan çekinmiyor. Temizlik işçileri, 2 saatte bir vagonun altını temizleseler de çöpler yeniden hızla doluyor.

Kentin en işlek yerlerinden İZBAN Alsancak Gar İstasyonu'nun önünde 16 yıldır sergilenen "Atatürk Vagonu"nun çevresine, günün her saati atılan pet şişe ve karton kutular, büyük ayıp olarak zihinlere kazınırken, yaşananlar tepki çekti...

https://odatv.com/ataturk-vagonuna-buyuk-ayip-30081837.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriyeliler Türkiye’de kalsın diye harcanan paranın yüzde kaçını Türkiye ödedi? Şok rakam! Çiftçinin ekili tarlasına haciz! Batık krediler artıyor! İşte Erdoğan'ın İmamoğlu ve Yavaş korkusu! 'Erdoğan, CHP'li belediye başkanlarını rakibi görüyor' Halktan bu kadar mı koptu? Kendi belirlediği bedelli ücretini bilemedi