Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Kasım 2018 ( 84 izlenme )
Reklamlar

Atatürkçü yayınevinden menzilci yazara dava

Kırmızı Kedi Yayınevi ve Yılmaz Özdil, Menzilciliği ile bilinen Serdar Tuncer hakkında suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açtılar.


Menzilci Serdar Tuncer Yeni Şafak’ta kaleme aldığı “Lâ Havle” başlıklı makalesinde, Atatürk’e karşı son dönemde işlenen suçları “Mustafa Kemal” kitabının reklamı için Kırmızı Kedi Yayınevi ve Yılmaz Özdil’in tarafından tertiplendiğini ima etmişti.

Tuncer 15 Kasım 2018 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yer alan makalesinde şöyle demişti:

“Birisi diyor ki; ‘Reklam için her şeyin yapıldığı bir çağda yaşıyoruz, Yılmaz Özdil son kitabının ikinci bir milyonluk baskısına zemin oluşturmak için böyle bir olay tertip ettirdi. Gerçi yazardan habersiz tamamen yayınevinin kurnazlığı da olabilir bu iş.’ ”

Tuncer’in yazısıyla yayınevini ve Yılmaz Özdil’i hedef gösterdiğini belirten Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son dönemde ülkemizin içinde yaşadığı iç ve dış sorunlara karşı duyulan tepki, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik büyük bir ilgi şeklinde ortaya çıkıyor. Türkiye başı zora girdikçe cumhuriyetin ve onu kuran büyük devrimcinin kıymetini daha iyi anlıyor. Bu ilginin en önemli göstergelerinden bir tanesi de Yılmaz Özdil’in yazdığı ‘Mustafa Kemal’ kitabının gördüğü muazzam ilgidir. Bu ilginin bazı kesimlerde rahatsızlık yarattığı ortada. Serdar Tuncer’in yazısı da bu rahatsızlığın bir göstergesi ama Tuncer yazısında bu rahatsızlığı yayınevimiz ve Yılmaz Özdil’i asılsız iddialarla hedef gösterme noktasına vardırmaktadır. Bu tavrın Mustafa Kemal’e yönelik ilgiden rahatsız olanların başlattıkları bir karşı kampanyanın habercisi olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden hukuki haklarımızı aramak için suç duyurusunda bulunduk.”

https://odatv.com/ataturkcu-yayinevinden-menzilci-yazara-dava-24111816.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin dış borcu 457 milyar doları buldu Yandaş medyanın 'İmamoğlu tokat attı' dediği esnafın AKP reklamında oynadığı ortaya çıktı ! Atatürk Samsun'da halka ilk konuşmasında ne söyledi? Meral Akşener ikinci tura kalamazsa kimi destekleyeceğini açıkladı