Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Temmuz 2019 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Avrupa’dan Türkiye için skandal karar! Kredi vermeyi dudurdu!


Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri sonrası AB’den gelen skandal yaptırım kararlarına Avrupa Yatırım Bankası da eklendi. Yapılan açıklamada Türkiye’ye yıl sonuna kadar kredi verilmesinin durdurulduğu bildirildi.

Türkiye Doğu Akdeniz’de hakkını ararken Avrupa’dan sembolik bir misilleme kararı geldi. Yılın bitmesine dört ay kala Türkiye’ye en fazla kredi veren yabancı kuruluş olan Avrupa Yatırım Bankası Türkiye’ye kredi vermeyi 2019 sonuna kadar durdurduğunu açıkladı.

Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Türkiye’de devlet ile bağlantılı kurumlara yeni finansman sağlama faaliyetlerini bu yıl sonuna kadar durduracağını, bu esnada Türkiye stratejisini gözden geçireceğini açıkladı.

SEMBOLİK BİR MİSİLLEME

EIB’nin bu kararı, Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi Kıbrıs adası açıklarında yürüttüğü doğalgaz ve petrol sondaj çalışmalarına karşılık olarak yaptığı sembolik misilleme çerçevesinde alındı.

EIB sözcüsü Reuters’a yaptığı açıklamada, “AB’nin bankası olarak EIB (Avrupa) Komisyonu’nun tavsiyelerini takip edecek ve yılın geri kalanında yeni borç verme faaaliyetlerini onay için yönetim kuruluna sunma konusunda kısıtlayıcı bir yaklaşım benimseyecek” dedi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/avrupadan-turkiye-icin-skandal-karar-243119h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriye'ye 8 yılda 42 bin TIR yardım! Türk bayrağına büyük saygısızlık! İşitme engelliyi telefon santralinde görevlendirdiler! Esenyurt Belediyesinden TÜRGEV'e kıyak! Bedelsiz tahsise ek süre