Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ekim 2020 ( 8 izlenme )
Reklamlar

AYM üyesi Engin Yıldırım: Gayem AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı


AYM üyesi Engin Yıldırım bir anda gündeme oturan ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımını sildi ve bir açıklama yayınladı.


Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Engin Yıldırım, bir anda gündeme oturan "ışıklar yanıyor" paylaşımı ile ilgili yeni açıklama yaptı. 

Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı yeni açıklama şöyle:

"Şahsi twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım.

Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir."

NE  OLMUŞTU?

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında AYM'nin verdiği 'yeniden yargılama' kararını tanımamasına gönderme yaparak "Işıklar yanıyor" başlığıyla bir tweet paylaşmıştı.

AYM üyesi Engin Yıldırım'ın tweetini önce Aktroller, daha sonra yandaş gazetecilerin hedefi olmasının ardından İçişleri Bakanlığı'ndan "Işıklarımız hiç sönmüyor" tweeti atılarak yanıt verilmişti.

https://www.gercekgundem.com/siyaset/221363/aym-uyesi-engin-yildirim-gayem-aymnin-bir-hukuk-isigi-olduguna-vurgu-yapmakti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barbaros Şansal 'Akp iktidarı tek başına hiçbir şey !' Milli Eğitim’den ‘intihar’ açıklaması: Aile gururuna yediremedi! Kızılay’ın topladığı bağışlar son 3 yılda 32 katına çıktı: Pandora’nın kutusu açıldı! Metin Uca’ya tehdit: İstanbul'un herhangi bir sokağında...