Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Mart 2020 ( 37 izlenme )
Reklamlar

'Bağım kalmadı' demişti, Medipol Üniversitesi Hastanesini Sağlık Bakanı Koca'nın kardeşleri yönetiyor!


Kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi çalışanlarının zorunlu ücretsiz izne çıkarıldığı iddiasının sorulması üzerine “ Medipol ile ilişkimi kestim” diyen Sağlık Bakanı Farettin Koca’nın iki kardeşinin de üniversitenin yönetiminde olduğu ortaya çıktı.Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası  kurucusu olduğu Medipol Hastanesi'nde çalışanların zorunlu ücretsiz izne çıkarıldığı iddiası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soruldu. Koca bu soruya “Böyle bir süreçte bu mümkün değil. Ben Medipol'le ilişkimi kestim. Lütfen bunlara inanmayalım.” diye yanıt verdi.

Ancak bakan Koca’yı Ticaret Sicil Gazetesindeki belgeler ve Medipol Üniversitesi’nin internet sitesindeki bilgiler bir nevi yalanladı.

TİCARET SİCİL KATITLARINDA KARDEŞLERİ GÖZÜKÜYOR

Ticaret Sicil kaydına göre; 3 Ocak 2020 tarihinde şirketin yönetim kurulu atamaları yapıldı. Atama listesine göre  Medipol Üniversitesini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kardeşi Özer Koca yönetiyor.

ÖZER KOCA

Özer Koca, üniversitenin mütevelli heyetinde yer alıyor.  Yönetimde de Sağlık Bakanı Koca’nın bir diğer kardeşi Nusret Koca yer alıyor.

Ayrıca üniversitenin kurucu vakfı olan TESA’nın Yönetim Kurul Üyesi de Yine Bakan Koca’nın ailesinden olan Serdal Koca olması dikkat çeken diğer bir ayrıntı.

NUSRET KOCA

ÇALIŞANLAR ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILMIŞTI

Medipol Üniversitesi Hastanesinde  doktor, hemşire ve temizlik personeli dışındaki çalışanların senelik izne çıkartıldığı senelik izni olmayan personellerin de zorunlu ücretsiz izne çıkartıldığı ortaya çıkmıştı.

BAKAN KOCA: BAĞIM KALMADI

Bu yaşanlar da dün toplanan bilim kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sorulmuş Koca da bu soruya “Ben Medipol ile ilişkimi kestim. Gerçekten oradaki arkadaşlara sorun 1-1,5 yılda beni kaç defa görmüşler ve bu süreçte böyle bir durum asla söz konusu değil. Ama bu algıları sürekli oluşturmak isteyenler var, Lütfen bunlara inanmayalım.” diye yanıt vermişti


http://www.krttv.com.tr/gundem/medipol-universitesi-hastanesini-saglik-bakani-koca-nin-kardesleri-h30497.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Termik santral sondajına ‘petrol arıyoruz’ yalanı! İlginç seçim anketi: '‘Halkın yüzde 60’ı bilmiyor!' Binlerce vatandaş tank palet fabrikasına sahip çıktı! YSK sistemi açtı! Nerede oy kullanacağınızı hemen öğrenebilirsiniz!