Anasayfa
01 Mayıs 2020 ( 201 izlenme )
Reklamlar

Bahçe işleri için memlekete döndü, 18 kişiye corona bulaştırdı!


Karantina altına alınan Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Uzunkuyu köyünde vaka sayısı 19’a yükseldi. Corona virüsünü köylülere Gaziantep’ten bağ bahçe işleri için Adıyaman'a dönen F.B.'nin bulaştırdığı anlaşıldı.
Gaziantep'te tekstil fabrikasında çalışan F.B. bağ bahçe işinde çalışmak için Besni ilçesine bağlı Uzunkuyu köyüne geldi. Fabrikadaki işçilerde corona virüsü (Covid19) rastlanınca F.B.'de test yaptırdı.

KÖY KARANTİNAYA ALINDI

F.B. ile birlikte ailesinden 5 kişinin daha test sonucu pozitif çıktı. Besni ilçesinin en büyük köylerinden birisi olan, 800'ün üzerinde nüfusa sahip Uzunkuyu köyünde 6 kişide corona virüsü testi pozitif çıkınca Besni İlçe Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri karar ile köy karantina aldı.

TEMAS ETTİĞİ 27 KİŞİDEN 13’ÜNDE CORONA TESPİT EDİLDİ

Köye giriş ve çıkışlara güvenlik güçleri tarafından izin verilmezken, F.B.'nin köyde temas ettiği düşünülen 27 kişiye daha test yapıldı. Yapılan test sonucunda 27 kişi içerisinden 13'ünde test sonucu pozitif çıktı. Köydeki vaka sayısı 19'a yükseldi.
Besni ilçesinde 19'u Uzunkuyu köyü olmak üzere toplam vaka sayısı 24'e yükseldi. (İHA)

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/bahceisleriicinmemleketedondu18kisiyecoronabulastirdi5787276/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ülkenin hali ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi ! Türk Lirası hızla eriyor! İşte piyasalarda son durum 'İslam'da yılbaşı değil; öldürmek, çalmak, iftira atmak, tecavüz, rüşvet haramdır...' Hükümet AKP'li belediyelerin bıraktığı borca dayanamadı