Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Temmuz 2019 ( 33 izlenme )
Reklamlar

Başkan İmamoğlu durdurmuştu! KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş. ihaleleri iptal edildi!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun verdiği “durdurma kararı” sonrasında iki ihale iptal edildi. İptal edilen ihaleler İBB şirketleri KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş’ye ait ihaleler.


İBB'deki mali tabloyu incelemek ve denetim altına almak için yeni seçilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kurumun günlük rutin işlerini aksatmayacak ihale, doğrudan temin, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama işleri durdurulmuştu.

İhalelerin durdurulmasına ilişkin İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğünce 1 Temmuz 2019 tarihinde bir tebliğ yayımlandığı ortaya çıktı. Tebliğ ile İBB, bağlı kuruluşlar ve iştirakleri tarafından yapılacak ihalelerin ikinci bir talimata kadar durdurulması kararı alındı. Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; bu karar doğrultusunda da bugüne dek 2 ihale iptal edilmiş durumda.

İptal edilen ihalelerden biri İBB şirketi KİPTAŞ'ın Gaziosmanpaşa Küçükköy'de 6 dönümlük arazide yapılan Yunus Emre Camii'nin kalan işlerinin tamamlanması için açtığı ihale oldu. 10 Temmuz'da düzenlenecek ihale, 4 Temmuz tarihinde iptal edildi. Diğer ihale de yine İBB şirketi Ağaç A.Ş'ye ait. İstanbul Ağaç A.Ş'nin toplam 3 adet jenaratör almak için 4 temmuz günü düzenleyeceği ihale, 3 Temmuz günü 1 Temmuz 2019 tarihli tebliğ doğrultusunda iptal edildi.

https://halktv.com.tr/gundem/baskan-imamoglu-durdurmustu-kiptas-ve-agac-a-s-ihaleleri-iptal-edildi-398116h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Örtülü ödenekten 51 milyon avro sızdı iddiası! 'Çantamda bomba var' dedi, intihar etmek istedi, altından dram çıktı... Zafer Havalimanı’nın Hazine’ye olan yükü artıyor! Kılıçdaroğlu'na yumruk atmıştı: Osman Sarıgün'e koronavirüs karantinası!