Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Kasım 2020 ( 8 izlenme )

Biden konuşma yaparken Trump bombaladı: Seçimi çalıyorlar


ABD'de başkanlık seçiminde oy sayımı devam ederken, Biden ile Trump birbirine girdi... Biden, eşi ile birlikte balkon konuşması yaparken, Trump Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. Trump, "Seçimi çalmaya çalışıyorlar" dedi.

Biden ile Trump arasındaki çekişme son sürat devam ederken, Demokratlar’dan kritik bir açıklama geldi… Joe ve Jill Biden’ın Delaware’den bir balkon konuşması yaptı.

Biden, eşi Jill ile seçmene seslendi.

Biden bu açıklamadan kısa bir süre sonra eşi Jill ile seçmenin karşısına çıktı. Biden, “Wisconsin, Michigan ve Pennsylvania ile ilgili iyi duygularım var. Arizona’yı kazanacağıma eminim” dedi. Biden, seçim sonuçlarının Çarşamba sabahı ya da daha sonrasına sarkabileceğini söyledi.

TRUMP: SEÇİMİ ÇALIYORLAR

Biden’ın bu açıklamaları sırasında Trump çok sert ve net bir mesaj verdi.

Trump’ın paylaştığı mesaj, Twitter tarafından kapatıldı. Twitter, Trump’ın mesajıyla ilgili, “Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir” ifadesi kullanıldı.

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Biz öndeyiz ve onlar seçimi ÇALMAYA çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy vermeye izin vermeyeceğiz” dedi.

Trump, bugün bir konuşma yapacağını da dile getirdi. ABD merkezli medya kuruluşu NBC, Trump’ın TSİ 10:00’da Beyaz Saray’dan bir açıklama yapacağını aktardı.

CUMHURİYETÇİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Trump’ın Twitter’da paylaştığı mesaja Cumhuriyetçiler tepki gösterdi…

Bu akşam yapılan seçimlerde tekrar seçilen Cumhuriyetçi kongre üyesi Adam Kinzinger, Trump’ın mesajını paylaşarak, “Yeter. Nokta. Oylar sayılacak ve ya da kazanacaksın ya da kaybedeceksin. Amerika da bunu kabul edecek. Sabretmek bir erdemdir” ifadesini kullandı.

New Jersey’nin eski Valisi ve Trump’ın danışmanı olan Chris Christie, Trump’ın açıklamalarının hatalı olduğunu söyledi. Christie, “Bu çok kötü bir stratejik karardı. Siyasi olarak da çok kötü bir karardı” dedi.

Pennsylvania’nın eski senatörlerinden Cumhuriyetçi Rick Santorum, “Trump’ın açıklamaları çok rahatsız edici. Hile yapıldığının söylenmesi bence yanlış” dedi.

Muhafazakar yorumcu ve yazar Ben Shapiro da, “Trump’ın açıklamaları çok sorumsuzca” ifadesini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-biden-konusma-yaparken-trump-bombaladi-secimi-caliyorlar-6110977/

Bunlar da İlginizi Çekebilir