Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Aralık 2018 ( 1213 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım yargılansın" diye başvurdu kendisi hapse girdi!

Referandum süreci içerisinde “Evet” oyu çıkmaz ise vatanın bölüneceğini söyleyen dönemin Başbakanı Binali Yıldırım için sosyal medya hesabından tepki gösteren Hakan Akıncı hapis cezası aldı.


Referandum süreci içerisinde “Evet” oyu çıkmaz ise vatanın bölüneceğini söyleyen dönemin Başbakanı Binali Yıldırım için sosyal medya hesabından “Ben böyle bir söylemi kabul etmiyorum. Benim görüşüme göre başbakanlık koltuğunda oturan bir kişinin bu şekilde bir söylemi ‘haince’ bir söylemdir” diye paylaşım yapan ve Başbakan Yıldırım için “Vatana ihanetten “yargılanması için savcılığa suç duyurusunda bulunan Hakan Akıncı isimli vatandaşın kendisi suçlu bulunarak 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre; Hakan Akıncı mahkemede yaptığı savunmasında “Ben Başbakan hakkında vatana ihanetten yargılanması için suç duyurusunda bulunmuştum. Ancak onun hakkında dava açılmadı. Aksine benim hakkımda kamu davası açıldı. Benim bu suç nedeniyle mahkum edilebilmem için öncelikle Başbakan’ın yargılanması gerekir. Başbakan Vatana ihanetten yargılandıktan sonra beraat ettiği takdirde ancak benim hakkımda hüküm kurulabilir” ifadelerini kullandı.

Akıncı, Sinop E tipi kapalı cezaevine teslim oldu.

https://odatv.com/binali-yildirim-yargilansin-diye-basvurdu-kendisi-hapse-girdi-21121825.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir öğretmen, Eğitim Sistemi'nin nasıl çürüdüğünü 2 dakikada tane tane anlattı! MAN adası davasında Kılıçdaroğlu’na 359 bin lira tazminat! Azerbaycan-Ermenistan arasında tansiyon yükseldi: Saldırı bastırıldı! 2019 Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi Hazine'ye devredildi