Anasayfa1
14 Haziran 2020 ( 66 izlenme )
Reklamlar

Bir ilde daha 2. dalga paniği! Vaka da can kaybı da arttı!


Corona virüsü salgınında 1 Haziran'dan bu yana normalleşme takvimine giren Türkiye'de Diyarbakır ve Batman'ın ardından Şanlıurfa'da da vakalarda patlama yaşanıyor. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ilde Haziran ayı başlarından itibaren corona virüsü vakalarında ve vefatlarında artış görüldüğünü açıkladı.
Dün akşam Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında video konferans yöntemiyle İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Corona virüsü süreciyle ilgili ülke genelinde vaka tablosunda düşüş yaşanmaya devam ederken, kontrollü sosyal hayat kurallarının başladığı tarihten itibaren Şanlıurfa’da vaka sayısında ve can kaybında artış olduğu ifade edildi.

Toplantı sonrası vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Abdullah Erin, maske, mesafe ve hijyen konularına daha çok dikkat edilmesini istedi.

”ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN”

Vali Erin, ”Normalleşme sürecinin başladığı haziran ayının başlarına kadar Şanlıurfa’da ciddi bir risk bulunmuyordu. Ancak haziran ayının başlarından itibaren vaka sayımızın ve can kaybımızın artmaya başladığını üzülerek açıklamak durumundayız.

Vatandaşlarımızdan, zorunlu olmadıkça evlerinden dışarıya çıkmamalarını, akraba ve komşu ziyaretlerini ertelemelerini istirham ediyor, Şanlıurfa için riskin 10 gün öncesinden daha yüksek olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa’da son 12 günde 137 adreste 14 günlük karantina tedbiri kararı alındı.

BATMAN VE DİYARBAKIR’DA DA VAKALAR ARTIYOR

Normalleşme süreciyle Diyarbakır’da yeniden yükselişe geçen corona virüsü vakaları Batman’da da görülüyor. Kentte son 3 günde 101 vaka kayda geçildi.Özellikle sosyal mesafeye uyulmadığı kentte vatandaşlar yeni normalleşme sürecine ayak uyduramadı. Son 3 günde 101 yeni vakanın görüldüğü kentte ikinci dalga endişesi yaşanıyor. (İHA)

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/birildedaha2dalgapanigivakadacankaybidaartti5871897/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'den Bulgaristan'a havalimanı ödemesi! Irak’tan Türkiye’ye NOTA! 13 yaşındaki çocukların ekonomi isyanı! 'Şimdi buradan çevir bir genci, bir tanesi mutluysa ben hiçbir şey bilmiyorum!' Afgan ev sahibi “Afganistan’dan akrabam gelecek” deyip DP lideri Uysal'ı evden çıkardı!