Anasayfa
20 Mart 2018 ( 173 izlenme )
Reklamlar

Bunu diyen üniversite rektörü! "Bize kep değil, sarık uygun"

Arap şeyhleri gibi giyinip fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşınca tepki toplayan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça, bir skandala daha imza attı.

ANKET DÜZENLEDİ

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, şimdi de "Sarık" isteyen Ağırakça, “Rektörlük cübbesi örnekleri ve alternatifleri arıyoruz” diyerek sosyal medya hesabından anket yaptı. Kendi görüşünü ise şöyle paylaştı:

“Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim.”

"HALİFE EDASIYLA…"

Bazı takipçileri Ağırakça'nın "Kep yerine sarık" görüşüne destek verdi. "Kravat ve yakalı gömleği de hayatımızdan çıkaralım" diye yazdı. "Sarıklı rektör olmaz" diyerek tepki gösterenler de oldu. Bir takipçisi ise “Bir halife edasıyla duruyorsunuz hocam. Rabbim halifeliğe layık kılsın kalplerimizi” yorumunda bulundu.

(RESMİ BÜYÜTMEK İÇİN LÜTFEN YAZININ ÜZERİNE TIKLAYINIZ)

"FİLİSTİNLİ MÜCAHİT"

Ancak Ağırakça, “Mardin'de giyilen giysi” diye açıkladığı giysinin Filistinliler'e ait olduğunu da yine kendi hesabından duyurdu. "Suudi şeyhi gibi" diye yazan bir takipçisine, “Hayır Filistinli bir mücahit. Suudiler kırmızı takar, bu Filistinlilere aittir beyefendi” karşılığını verdi.

Prof. Ağırakça daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Ben Genel Başkanımızın Mardin temsilcisiyim” demişti.

https://odatv.com/bizekepdegilsarikuygun20031801.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kanal İstanbul için yapılan tren hattı ihalesi iptal! Diyanet’e aktarılan paranın haddi hesabı yok: Şimdi de yayın sermayesi 80 milyon liraya çıkarıldı AOÇ'deki imar değişikliği Meclis gündeminde: Talan devam ediyor! Adalet Bakanı Gül, Gaziantep'te külliye yaptıran Suriye merkezli Haznevi tarikatı liderinin elini öptü !