Home
06 Ocak 2019 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Bunu söyleyen Kültür Bakanı! "Türkiye Ortadoğu ülkesi gibi algılanıyor; aslında Batı ülkesi de değiliz"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin yurt dışında Ortadoğu ülkesi gibi algılandığını söyledi.


Habertürk’ten Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan Ersoy, Türkiye’nin turizmde hak etmediği bir yerde olduğunu belirterek, “Türkiye Ortadoğu ülkesi gibi algılanıyor. Bunu değiştirmemiz gerekiyor. Biz aslında tam olarak Batı ülkesi de değiliz. Ortadoğu’dan Batı’ya geçişte kendine has bir ülkeyiz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile ilgili görsel sonucu

Nitelikli turistler için pazar çeşitliliğini artırmak gerektiğini dile getiren bakan, “Farklı ülkelerden misafir sağlamanız gerekiyor. Arap turistler ciddi oranda payı artmaya başladı. Çin’e konsantre olmaya başladık. Asya pazarında potansiyel olarak gördüğümüz Japonlar, Güney Kore, Hindistan bunlar gelir durumu yüksek pazarlar. Türkiye’de kalış süresi uzun olan turistler” diye konuştu.

Ersoy, Türkiye’nin tanıtımı için sosyal medya fenomenlerinin de kullanılacağını söyledi.

http://www.diken.com.tr/kulturbakaniturkiyeortadoguulkesigibialgilaniyoraslindabatiulkesidedegiliz/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erbil’de Türk diplomatlara saldırı düzenleyen kişinin kimliği açıklandı! Yılmaz Özdil 'Alman medyası Sedat Peker’e kumpas kurulduğu iddiasını ampul gibi haber yaptı. Bakalım medyamız bu haberi evirip çevirip “Sedat Peker kumpas kurdu” haline nasıl getirecek!' Sağlık Bakanlığı açıkladı: Türkiye'deki toplam can kaybı 3.081, toplam vaka sayısı 117.589 oldu! Yandaş Yeni Şafak yazarı Gezeravcı’nın Atatürk mesajını hedef aldı!