Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ağustos 2019 ( 253 izlenme )
Reklamlar

Bursa’da Kuzey Irak Gazisine ‘ayaklarını uzattın’ dayağı!


Kuzey Irak gazisi Ömür Karaman, Bursa'da gittiği kafede sırf ayaklarını uzattı diye işletme sahipleri tarafından öldüresiye dövüldü. Yüzde 92 engelli olan gazinin onlarca kişinin saldırısında gözü morardı, dudakları patladı, ayakları ezildi.Kuzey Irak’da teröristlerin konvoyuna uzaktan kumandalı bombalı saldırı düzenlemesi sonucu vücuduna 34 tane şarapnel parçası isabet eden ve 6 ay yoğun bakımda kalan ardından gördüğü tedaviyle 2 yıl sonra yürümeye başlayan yüzde 92 engelli gazi Ömür Karaman, Ankara’dan Bursa’ya yeğenlerini görmeye geldi. Gürsu’daki yeğenlerini yanında bir gece kalan gazi ertesi gün deniz havası almak ve yüzmek için Gemlik ilçesi kumsaz sahiline gitti.

SAHİLDEKİ KAFEDE SALDIRI

Burada denizde biraz yüzdükten sonra gözüne çarpan en yakın kafeye dinlenmek için oturdu. Burada ayaklarını da sandalyeye uzatan gaziyi işletmenin sahibi ayaklarını indirmesi konusunda uyardı. Yapılan uyarının ardından gazi olduğunu yüzde 92 engelli olduğunu söylemesine rağmen iş yerinde bulunan onlarca kişinin saldırısına uğradı. Gazi çok sayıda kişinin saldırısı sonucu vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda darbe aldı. Gözü moraran, dudağı patlayan, ayakları ezilen ve sırtına demir çubukla vurulan gazi, ölümden döndü.

SAVAŞTAN ÇIKMIŞA DÖNDÜ

Aldığı darbelerin ardından ambulansla Gemlik Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan müdahalede gazinin dudağına dikiş atılırken, ezilen ve moraran bölgelerine tedavi uygulandı. Belediye, tarafından özel bir şahsa ihale usulüyle kiralanan işletmenin sözleşmesinin fesh edildiği öğrenilirken, saldırgan şahıslar ise yapılan şikayetin altından göz altına alındı. Saldırıya uğrayan gaziyi Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, misafir olduğu evde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

İHA

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/bursada-gaziye-ayaklarini-uzattin-dayagi-5281682/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amerikan askerleri Türk ordusunu böyle gözetliyor! İlber Ortaylı'dan kritik uyarı "Açlık kapıda!" Maden yetkilisinden CHP'li vekile: Siyanür değil şifalı su! Muharrem İnce 31 Mart’ta önce söylemişti '31 Mart'a kadar indirim, 31 Mart'tan sonra bindirim başlayacak !'