Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Mart 2020 ( 85 izlenme )

Eski AKP’li vekil iktidara isyan etti…


Eski AKP’li vekil  Mehmet Ocaktan, “İdlib’de 33 askerimizi kim şehit etti, lütfen bir devlet yetkilisi çıksın ve izah etsin. Kim bu gencecik çocuklarımızı katledenler? Lafı uzatmanın bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.


AKP’li eski vekil ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, bugünkü köşe yazısına İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerimizi taşıdı.

Hükümete tepki gösteren Ocaktan, askerlerimizi kimin şehit ettiğinin açıklanması gerektiğini belirtti.”Amerika mı, Avrupa Birliği mi, Esad rejimi mi, Rusya mı? Lafı uzatmanın bir anlamı yok, aslında bu katliamın failini Ankara da biliyor, millet de… Ama kimse cesaret edip parmakla gösteremiyor” diyen Ocaktan’ın köşe yazısından öne çıkan kısımlar şöyle:

‘BU KADAR TAKLA ATMAYA GEREK VAR MI?’

“33 askerimizin Rus uçaklarından atılan bombalarla katledildiğini bile bile, hala Rusya’yı korumak için taklalar atan kalemleri görüp de çıldırmamak mümkün değil… Öylesine patolojik bir durumla karşı karşıyayız ki, bu kalemler maruz kaldığımız saldırı ile bir alakası olmadığı halde ‘İsrail Lobisi ve Ermeni Lobisi başta olmak üzere bu çevreler Türkiye ile Rusya’nın arasını açmak için pusuda bekliyorlar’ gibi hezeyanlar üretebiliyorlar.Evet, İsrail ve Ermeni lobisinin hiçbir zaman Türkiye’nin hayrına düşünmediklerini, hatta nefretlerinin olduğunu da biliyoruz. Ama Rusya’yı aklamak için, insanların aklıyla bu kadar da alay edilmez ki… Askerlerimizi şehit edenleri korumak için bu kadar takla atmaya ne gerek var Allah aşkına…

“‘RUSYA HALE EN BÜYÜK DOSTUMUZ!’“

İdlib’de 33 askerimizi kim şehit etti, lütfen bir devlet yetkilisi çıksın ve izah etsin. Kim bu gencecik çocuklarımızı katledenler? Amerika mı, Avrupa Birliği mi, Esad rejimi mi, Rusya mı? Lafı uzatmanın bir anlamı yok, aslında bu katliamın failini Ankara da biliyor, millet de… Ama kimse cesaret edip parmakla gösteremiyor.Kendilerini bu kadar harap etmelerine hiç gerek yok, merak etmesinler Rusya hala en büyük dostumuz! Rusçu kalemlere müjdeli haberi tekrar hatırlatalım, hepsi rahat olsunlar. Bakın cumhurbaşkanı Erdoğan’la Rusya lideri Putin 5 Mart’ta Moskova’da bir araya geliyorlar. Burada Rusya’nın vereceği yeni İdlib haritasıyla yolumuza ve dostluğa devam edeceğiz.

https://www.abcgazetesi.com/eski-akpli-vekil-iktidara-isyan-etti-86214

Bunlar da İlginizi Çekebilir