Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Nisan 2019 ( 281 izlenme )
Reklamlar

Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘Maltepe’ açıklaması!


Maltepe'deki yeniden oy sayımında, ilave terminaller ile yaptıkları sayımların iptal edilmesi ve bu terminallerin saydığı oyların yeniden sayılması kararına ilişkin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan açıklama geldi. Kaftancıoğlu, ''Maltepe ilçe seçim kurulları, YSK tarafından alınan terminal sayısı artırma kararını uygulamış olup yine YSK tarafından alınmış bir kararla artırılan sayım terminalleri iptal edilmiştir. Karara itirazımızı yapıyoruz" dedi.CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

”Hem oylar sayılsın deyip hem de süreci uzatanların takdirini İstanbul halkına bırakıyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar baharın gelişini engelleyemeyecektir.

Maltepe ilçe seçim kurulları YSK tarafından alınan terminal sayısı artırma kararını uygulamış olup yine YSK tarafından alınmış bir kararla artırılan sayım terminalleri iptal edilmiştir. Karara itirazımızı yapıyoruz. Sakin, sağduyulu ve kararlı bir şekilde süreci takip ediyoruz.”

MALTEPE’DEKİ SAYIMDA SON DURUM

İstanbul'da sayımların sürdüğü tek ilçe olan Maltepe’de yeniden sayımı yapılan 1089 sandığın 913’ünün sayılmasının ardından, sayımlar AKP ve MHP'liler tarafından durdurulmuştu. AKP ve MHP’nin başvurusu üzerine, sayımı tamamlanan 400 sandığın tekrar sayılmasına karar verildi. Bu durumda sayımı yapılacak sandık sayısı 576’ya yükseldi. CHP karara itiraz etti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/canan-kaftancioglundan-maltepe-aciklamasi-4423005/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni KHK yayımlandı! İhraçlar ve göreve iadeler var… "Eşitlik koca bir tantanadır" diyen AKP'li Çamlı: Tavuğa horozluk yaptıramazsın Muharrem İnce: Yarını bekleyin her şey güzel olacak Tayyip Erdoğan'ın 'ÖRTÜLÜ' dünyası ! Örtülü ödenekten günde 8 Milyon TL harcıyor !