Anasayfa1
24 Mayıs 2019 ( 45 izlenme )
Reklamlar

Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘soruşturma’ açıklaması: Dostlar rahat olsunlar


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hakkında soruşturma açıldığına ilişkin haberlerle ilgili “Resmi bir tebligat ulaşmadan yandaş medya organlarına sızdırılması soruşturmanın gizliliği açısından skandal, ancak ne yazık ki alışılageldik bir durum olmuştur” açıklamasında bulundu.


Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında açılan soruşturma ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“2018 Ocak ayından itibaren hakkımda soruşturmalar başlatılmış ve bu soruşturmalarla ilgili 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade vermiştim. Soruşturma dosyasında, ifade özgürlüğü kapsamında yer alan şahsıma ait beyanlarım ile birlikte; üretilmiş, kurgulanmış, sahte ifadeler de bulunmaktaydı.

Yazıldığı ve kabul edildiği söylenen iddianameye ilişkin tarafıma resmi bir tebligat ulaşmadan yandaş medya organlarına sızdırılması soruşturmanın gizliliği açısından skandal, ancak ne yazık ki alışılageldik bir durum olmuştur. Soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi kadar önemli olan bir diğer husus ise, nasıl ve ne amaçlarla bu ihlale göz yumulduğu ve sızdırmanın zamanlamasıdır.

Hukuk eliyle gösterdikleri sopayla susturacaklarını, korkutacaklarını, yıldıracaklarını zannedenler olabilir. Ancak bilinsin ki tek gündemim İstanbul’un çocukları, gençleri, kadınları, yoksulları kısacası onaltı milyon vatandaşı için hiç durmadan, dinlenmeden, yorulmadan çalışmaktır.

Zaman susma değil tam tersine vatandaşa hakikati daha yüksek sesle anlatma zamanı. Ve böylesi bir zamanda; geçmişten bugüne, halka hakikati anlatanlara yaşatılan onca mağduriyetin yanında bu dava benim açımdan konuşmayı bile ayıp sayacağım bir teferruat olarak kalacaktır.

Soran, merak eden dayanışma gösteren tüm dostlar rahat olsunlar.

Çok yakında hak kazanacak, halk kazanacak, hakikat kazanacak ve her şey çok güzel olacak.”

https://www.abcgazetesi.com/canankaftancioglundansorusturmaaciklamasidostlarrahatolsunlar17477

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Madenci 8 arkadaşıyla fotoğrafını paylaştı: ‘Geriye bir ben kaldım’ Emekliden kurşun gibi sözler: "Ben manda yoğurdu yiyorum, bir de emekliye sor bakalım ne yiyor? diye" Erdoğan'ın istifa eden danışmanı hakkında suç duyurusu! Gezi davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Can Atalay 'Şunu bilin zulme boyun eğmeyeceğiz. Zulme karşı direneceğiz. Hiçbir hukuka aykırı işlemi kabul etmeyeceğiz'