Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Mayıs 2018 ( 950 izlenme )
Reklamlar

CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi-DP ittifakı, ‘Cumhur ittifakını’ karıştırdı!

24 Haziran seçimleri için AKP-MHP ittifakına karşı oluşturulan 4 partili ittifak daha ilk günden 'Cumhur ittifakı'nda çatlak oluşturdu.

CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi-DP ittifakı, ‘Cumhur ittifakını’ karıştırdı

4’lü ittifak Ankara kulislerini hareketlendirdi… Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin katılımıyla kurulan ittifak için, AKP ve MHP’den farklı yorumlar peş peşe geldi.

AKP: TÜRKİYE’Yİ BÖLME İTTİFAKI

İlk açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bozdağ, 4 partili ittifak için, “Dört benzemezlerin ittifakı, zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak. Türkiye'nin önünü kesme ittifakı, Erdoğan'ın düşmanlığı üzerine bir araya gelenlerin ittifakıdır” dedi.

MHP: TÜRKİYE İÇİN FAYDALI, ALLAH HAYIRLI UĞURLU ETSİN

Bozdağ’ın açıklamalarından dakikalar sonra bir yorum da Bahçeli’den geldi. MHP lideri, Hükümet Sözcüsü’nün sözlerine oldukça zıt bir değerlendirmede bulunarak, “Hayırlı, uğurlu olsun. 4-5 partinin bir araya gelmesi ve seçimlerin de böyle bir güçlü yapıyla, böyle bir yarış içinde olması ülkemiz için de faydalı olacak diye düşünüyorum. O bakımdan Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.


https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/chp-iyi-parti-saadet-partisi-dp-ittifaki-cumhur-ittifakini-karistirdi-2382877/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fransa ve İngiltere, BM'yi Türkiye'ye karşı toplantıya çağıracak Cumhurbaşkanlığı'nın Maybach'leri Meclis gündeminde İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Hırsız’ yanıtı! Oyuncu ve sunucu Seray Sever’den skandal ekonomi analizi ! 'Millet işi gücü beğenmiyor. Fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim !'