Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mart 2020 ( 73 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Özgür Özel son anket sonuçlarını açıkladı


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin son yapılan anket sonuçlarını paylaştı. CHP Manisa İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan Özel, “Anket sonuçları, Cumhur İttifakı'nın eridiğini gösteriyor. Rakamlar, CHP'nin Bülent Ecevit'in 70'lerde yakaladığı seçim başarısından sonra hem anket hem seçim bazında partimiz şimdiye kadarki en iyi noktasında” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Manisa İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu.

CHP’li Özgür Özel, CHP’nin yaptığı son anket sonuçlarına ilişkin, “Son anket sonuçları, Cumhur İttifakı'nın eridiğini gösteriyor. Rakamlar CHP'nin Bülent Ecevit'in 70'lerde yakaladığı seçim başarısından sonra hem anket hem seçim bazında partimiz şimdiye kadarki en iyi noktasında. Ama burada hep kararsızlar dağıtıldığında sonra bakıldığında bu noktada oluyor” dedi. Partisini yaptırdığı anket sonuçlarında Türkiye’de çok fazla kararsız kitle olduğunu ifade eden Özel, “Ama şu anda Türkiye'de çok büyük bir kararsız kitlesi olduğunu, o kitlenin AKP'den gözlerini kaçırdığını, en çok bizim gözümüzün içine baktığını çok iyi bilmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"ONLARA AYNA TUTTUK"

Özel, partisinin grup başkanvekili Engin Özkoç'un milletvekilliğinin düşürülmesi konusunda hazırlanan fezleke ile ilgili AKP’ye sert sözlerle yüklendi. Özel, “Bu toplantıda Özkoç'un yaptığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 11.8 milyon oy alan ana muhalefet liderine söylediği sözleri aynen iade etmesidir. AKP'nin bugün düştüğü durum aslında suçüstü durumudur. Biz AKP'ye hakaret etmedik. Onlara ayna tuttuk. Şimdi aynada gördüklerine tepki gösteriyorlar” şeklinde konuştu.


"AKP'YE SAKIN DENEMEYİN DİYORUZ"

CHP’li Özel, Engin Özkoç’un dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke ile alakalı olarak ise, “Bu konuda AKP’ye sakın denemeyin diyoruz. Bunun sonucu hem Türkiye için hem sizin için hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi tarihi için çok kötü sonuçlar doğuracak bir süreci başlatırsınız” ifadelerini kullandı.CHP’li Özgür Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:“Yalova belediye başkanını İçişleri Bakanlığı tarafından uzaklaştırılıp yerine bir AKP'linin gelmesi, AK Parti'nin 31 Mart seçimlerinde yaptığı hazımsızlıkla aynı şeydir. Sandıkta kazanamadıklarını masa başında kazanmaya çalışmışlardır. AKP'ye Yalovalı seçmen ‘Yalova'yı sen yönet' deseydi bunu 31 Mart'ta söylerdi. Zaten dönüp baktığınızda Yalova'da belediye meclisinin kompozisyonunda AKP ile MHP'nin sayısı CHP'den bir fazla. Yalova özel seçilmiş bir yer” 

http://www.krttv.com.tr/gundem/chp-li-ozgur-ozel-son-anket-sonuclarini-acikladi-h29058.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son ankette bomba sonuçlar! Cumhur İttifakı Meclis çoğunluğunu kaybediyor, MHP baraj altında kalıyor! Özyeğin Üniversitesi, 10 yaşındaki Atakan için 'En güzel tedavi tecavüz' diyen çalışanının işine son verdi! Konutuna tadilat yaptırdı faturayı belediyeye ödetti! İmamoğlu: İmza atacağımız her şey İstanbul halkına aittir