Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Eylül 2019 ( 38 izlenme )
Reklamlar

CHP'li Öztrak 'Damat ortada yok. Kayınpeder cek cak’la vakit öğütüyor.'


Türkiye'nin önde gelen çelik boru ve profil üreticisi Özborsan Boru'nun iflası talep edildi. CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak konuya ilişkin, "Türkiye’nin gerçek gündemi budur. Reel sektör iflas ve konkordato kıskacında. Ekonomi, başıboş kalmış. Damat ortada yok. Kayınpeder cek cak’la vakit öğütüyor. Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" değerlendirmesinde bulundu.Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Türkiye'nin önde gelen çelik boru ve profil üreticisi Özborsan Boru'nun iflası talep edildi. Şirket tarafından açılan iflas davası Karadeniz Ereğli 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açıldı. Mahkeme, yargılama için 23 Ekim'e gün verdi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinden bulunan tesiste yıllık 200 bin ton üretim yapan şirket 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyordu.

Özborsan, üretiminin yüzde 80'ini İngiltere, İrlanda, Belçika, Amerika, Umman, Yemen ve Irak gibi ülkelere ihraç ediyor.

"TÜRKİYE'NİN GERÇEK GÜNDEMİ BUDUR"

CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, haberi sosyal medya hesabından, "Türkiye’nin gerçek gündemi budur. Reel sektör iflas ve konkordato kıskacında. Çek, senet ödenemiyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Ekonomi, başıboş kalmış. Damat ortada yok. Kayınpeder cek cak’la vakit öğütüyor. Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" mesajıyla paylaştı.

http://www.krttv.com.tr/ekonomi/sanayi-devinin-iflasi-istendi-h13413.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti standına yine saldırı! Bu talep havalimanının patronunu sanık koltuğuna oturtur! ‘Belediyede ne iş yaptığı bilinmeyen’ AKP’li başkan, istifa etti! İnternet faturaları ödenmiyor; tabletler çürümeye terk ediliyor: MEB FATİH'te ısrarcı