Anasayfa1
30 Temmuz 2020 ( 47 izlenme )

CHP'li vekilden Ali Erbaş'a istifa çağrısı! "Atatürk’e lanet okumak ihanet değilse cehalettir"


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Ayasofya Camii’ndeki hutbesine yönelik tepkiler dinmiyor. Muhalefet partilerine mensup milletvekillieri, Ali Erbaş’ı istifaya davet etti.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık TBMM'de yaptığı açıklamada, “Tarihin her döneminde, saltanat kayığına binip İngilizlere uşaklık eden, Milli Mücadele'yi lanetleyen Mustafa Sabri gibi sözde din adamları hep olmuştur. Ayasofya'nın minberine çıkmış, bu topraklarda yeniden ezan okunmasını sağlayan Atatürk'e lanet okuyor ve orada bulunan devlet protokolü de sessiz kalarak bu laneti onaylıyor. Tüm vatan hainlerini lanetliyorum'' dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu “Atatürk düşmanlarına olan muhabbetini gizlemeyen bu kişi, tepkilerden kaçmaya çalışmak yerine istifa etmeli'' derken, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kurucusuna lanet okumak, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet değilse, şifa bulmaz bir cehalettir. Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunda oturarak, Atatürk'e lanet okuyan bu kişi bir an önce istifa etmeli.''

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ise “Cumhuriyet tarihi, Ali Erbaş kadar görevini kötüye kullanan, milleti kutuplaştırıp ötekileştiren, bölücü bir Diyanet İşleri Başkanı görmedi” ifadesini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/chpkayserimilletvekilicetinarikataturkelanetokumakihanetdegilsecehalettir5960464/?fbclid=IwAR3Xcia7qLhfwxhufjvSNuA1vj4Lz9_ThmFwwa8FzUwmo92gXn4RXtBG8g

Bunlar da İlginizi Çekebilir