Anasayfa1
11 Ekim 2018 ( 263 izlenme )
Reklamlar

CHP'nin İş Bankası hisseleri Hazine'ye devredilecek!

Erdoğan, İş Bankası'ndaki CHP hisseleri için de ''CHP hisselerinin Hazine'ye devri için düzenleme yapacağız'' dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti dönüşü, kendisine eşlik eden gazetecilere uçakta değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada "Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim"dedi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/chpninisbankasihisselerihazineyedevredilecekh112442.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

7 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan şahsa beraat! TTB Başkanı: 55 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, istifalar geliyor Şanlıurfa'da 96 ev karantina altına alındı! Danıştay'ın gerekçeli kararında acı sonuç: 'Atatürk' milli sembol değilmiş!