Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Ekim 2019 ( 20 izlenme )
Reklamlar

CHP'nin orman yangınlarının önlenmesi önergesine AKP ve MHP'den ret!


CHP'li Suzan Şahin, son 5 yılda Türkiye’de 50 bin futbol sahası büyüklüğünde ormanın yandığını belirtti.


CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son 5 yılda Türkiye’de 50 bin futbol sahası büyüklüğünde ormanın kül olduğunu hatırlatarak 25 CHP’li milletvekilinin imzası ile orman yangınlarına erken müdahale ve ulaşım kolaylığı sağlanması amacıyla TBMM Başkanlığına meclis araştırması önergesi sundu. 

Türkiye’nin ormanlarını tehdit eden orman yangınlarına karşı alınması gereken önlemler konusunda yapılacak çalışmaların disiplinler arası bir çalışma olması gerektiği belirtilen önergede, ilk ve erken müdahalenin önemli olduğu, bir yangında ulaşım unsuru ihmal edildiğinde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğabildiğine dikkat çekildi. 

Yargı paketiyle kasten orman yakana daha az ceza verilmesinin düzenlendiğini belirten Şahin, “Bu resmen sağlıklı çevre, sağlıklı yaşamın yağmalanmasına göz yummak, rant amaçlı kasten orman yakmaya teşvik etmektir’’ ifadelerini kullandı. Şahin özellikle turizm bölgelerinde çıkan yangınlar sonrası yanan alanların yangınları teşvik eder gibi imara açılması ve ormanları betonlaşmasına göz yumulmasını eleştirdi. 

Orman yangınlarının en az zararla söndürülmesini amaçlayan önergeye kabul oyu verilmesini isteyen Şahin’in, son 5 yılda Türkiye’de 50 bin futbol sahası büyüklüğünde ormanın kül olduğunu hatırlatarak sunduğu önerge, AKP ve MHP’li milletvekillerin oylarıyla reddedildi.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/tbmm/chp-nin-orman-yanginlarinin-onlenmesi-onergesine-akp-ve-mhp-den-h142117.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrik şirketine ceza hangi kapsamda kesildi? Yıldırım’ın ‘Çünkü çaldılar’ sözüne Özdağ’dan sert tepki: Kuldan utanmıyor Yeni Şafak'tan İsmet İnönü'ye ağır itham! 98 yıllık gazete bir günde kapatıldı!