Anasayfa1
04 Ekim 2019 ( 352 izlenme )
Reklamlar

Cihatçılar Türkiye'de 'ordu' kurdu!


Suriye'nin cihatçı işgalinde başrolü oynadıktan sonra dağılan ve yakın zamanda AKP'nin desteğiyle yeniden toparlanan ÖSO'cular Şanlıurfa'da bir araya geldi.


Cihatçı teröristlerin çatı örgütü Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) unsurları, "Milli Ordu/Ceyşül Vatani" adı altında birleşti. Suriye'deki "Milli Ordu" Türkiye'yi Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekatını yapması çağrısında bulunarak tam destek verdiklerini açıkladı. 


Bilindiği gibi Türkiye eliyle yeniden yapılandırılan ÖSO,TSK'nın Zeytindalı Harekatı kapsamında TSK ile birlikte hareket etmişti. Afrin'e yönelik Zeytindalı Harekatı'nda ÖSO birlikleri AzezGülbaba sınır hattından başlattığı kara operasyonu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 6 bin 400 askerin katılımıyla sürmüştü.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/cihatcilarturkiyedeordukurdu2h140069.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Erdoğan'ın ayakkabısını yalamamız lazım" demişti aday yapılmadı Asgari ücretli bu 5 zam oranından birini alacak: Asgari ücretli bu 5 zam oranından birini alacak CHP'li belediye başkanı AKP döneminde alınan 12 milyon Euro'luk kredinin peşine düştü! Sağlık Bakanlığı açıkladı: 2.654 yeni vaka tespit edilirken, 16 kişi hayatını kaybetti, 17.524 kişi sağlığına kavuştu!