Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2020 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Cumhur İttifakı halka hizmetin önünü kesiyor: Halk Ekmek'e engel!


İBB Meclisi'nde AKP ve MHP halka hizmetin önünü kesmeye devam ediyor. Halk Ekmek büfelerinin yaygınlaştırılması için CHP grubunun verdiği teklifi AKP ve MHP reddetti.


İBB Meclisi’nin önceki günkü toplantısında şehir genelindeki halk ekmek büfelerinin biten kira sözleşmelerinin uzatılması ve yeni büfelerin açılmasına ilişkin talep görüşüldü.

Teklifte, belediye hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlere halk ekmek büfesi konulması ve işletilmesi işinin 3 yıl süreliğine belediye iştiraki İstanbul Halk Ekmek AŞ’ye verilmesi istendi. AKP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu komisyon teklife ilişkin sadece mevcut büfelerin kira sözleşmesinin uzatılması yönünde görüş verdi.

AKP ve MHP reddetti

Yapılan oylamada söz alan CHP’li meclis üyesi Ülkü Sakalar, halk ekmek büfelerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin teklifin karşılanmadığını belirterek aykırı teklif sundu. Yapılan oylamada AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullandı. 

https://halktv.com.tr/gundem/cumhur-ittifaki-halka-hizmetin-onunu-kesiyor-halk-ekmeke-engel-421063h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Harem-selamlık otobüs isteyen kafa, kadınlı-erkekli zikir çekmekte sakınca görmüyor ! Dertliyiz, hayvancılık sektörü can çekişiyor! Milli Piyango’da Büyük Şüphe! Fıkra değil gerçek! Yusuf dede evini onardı ceza aldı!