Home
20 Şubat 2021 ( 33 izlenme )
Reklamlar

Devlet Malzeme Ofisi ev sahibiydi, 2 yılda kiraya milyonlarca lira harcadı!


Devlet Malzeme Ofisi (DMO), İstanbul’un göbeğindeki mülkünü bir üniversiteye devredip Gebze’de “kiracı” konumuna geçti. 2 yılda 4 milyon lira kira ödedi.

DMO kiradan kurtulmak için yurt genelindeki mülklerini satıp Maliye Bakanlığı'ndan yer istedi. Bakanlığın verdiği yer ise 1'inci derece sit alanı çıkınca çivi çakamadı. Kiradan kurtulamayan DMO'ya bu kez Kartal'da yer tahsis edildi ancak burası da imara takıldı.

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, TBMM KİT Komisyonu'nda DMO'nun “kira çilesini” gündeme getirdi ve şunları söyledi: “Kurumun İstanbul'daki faaliyetleri 1964'ten beri Merdivenköy'de yürütülürken burası 2011'de Medeniyet Üniversitesi'ne devredildi. Bu mülk devredilince DMO, Gebze'de bir yer kiraladı ve mülk sahibiyken, kiracı oldu. Buraya 2 yılda KDV hariç, 4 milyon 472 bin lira kira parası ödedi, halen de ödeniyor.”

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/evsahibiydi2yilda4milyontlkiraodedi6270382/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet'in bütçesi tarikatlara mı akıyor? Tarikat ve cemaatlere 81 Milyon TL bütçe mi ayrıldı? Saray iktidarı yurttaşı açlığa mahkum etti! Açlık sınırı artık 2.584 TL! G20 zirvesinde neler yaşandı, hangi kararlar alındı? İlaca yüzde 20 zam!